Історичне покликання філософії - виробляти й надавати людині інтелектуальні засоби для свідомого здійснення життєвого вибору - відбулася відкрита лекція деканеси гуманітарно-педагогічного факультету Інни Савицької
Початок нового навчального семестру – це час нових можливостей, викликів та росту. Студенти відкривають перед собою широкий горизонт можливостей, які вимагають від них не тільки зусиль, але й гнучкості та адаптації до змін в освітньому середовищі. Незважаючи на всі труднощі, початок нового семестру завжди наповнений енергією, визначеним бажанням досягти успіх.
З 19 серпня 2024 року в НУБіП України розпочався новий навчальний семестр. Викладачі розпочали викладання згідно з графіком та розкладом, а студенти завітали до аудиторій.
Сподівання та мотивація студентів-першокурсників на початку нового семестру величезні. Багато хто прагне досягти високих результатів у навчанні, розширити свої знання та здійснити нові досягнення. Перед ними відкривається можливість вивчати захоплюючі предмети, займатися дослідницькою роботою та збагачувати свій освітній досвід.
Згідно графіку проведення відкритих лекцій 21 серпня 2024 року на гуманітарно-педагогічному факультеті НУБіП України для студентів 1 курсу спеціальності «Психологія» в еко-класі ботанічного саду відбулася вступна лекція до навчальної дисципліни «Філософія». Викладає зазначену навчальну дисципліну декан Інна Савицька.
В лекції йшлося про сутність філософії й сучасне світобачення як основу життєвої активності. Лекція була надзвичайно актуальною, цікавою. Інна Миколаївна зосередила увагу понятті та типології світогляду, особливостях філософського світогляду, проблемі визначення предмету філософії, характерних рисах філософського мислення, структурі та функціях філософського знання, наголосила на особливостях становища людини в світі та необхідність її самовизначення.
Позитивним аспектом лекції була постійна взаємодія Інни Миколаївни зі студентами як рівноправними партнерами, суб’єктами спільної навчально-пізнавальної діяльності. Постановкою проблемних питань, ознайомленням з основними філософськими поняттями та категоріями, залученням студентів до діалогу, використанням доречної та вмотивованої кількості засобів активізації уваги студентів (риторичних питань, цікавих прикладів, влучних жартів), висловленням власних міркувань Інна Миколаївна стимулювала активність студентів, розвиток їх критичного, творчого мислення.
Лекція характеризувалася чіткою структурою, логічністю, доступністю та аргументованістю викладу матеріалу. Лектором були використані прийоми закріплення матеріалу – повторення, запитання на перевірку розуміння, засвоєння, підведення підсумків.
Тож, історичне покликання та глибинне виправдання філософії полягає саме у тому, щоб виробити і надати людині інтелектуальні засоби для свідомого здійснення життєвого вибору.
Cвітлана ГЕЙКО,
доцент кафедри філософії та міжнародної комунікації,
відповідальна за здійснення контролю за якістю прочитаних лекцій