Ректорат: готуємо Форум SEB-2024, підбиваємо підсумки діяльності навчально-дослідних господарств та забезпечуємо енергоефективність

24 вересня 2024 року
24 вересня 2024 року під головуванням ректора Вадима Ткачука відбулося засідання ректорату. Перед початком розгляду питань порядку денного присутні привітали очільника університету та заступника декана факультету аграрного менеджменту Ларису Карпенко з днем народження. Іменинникам побажали міцного здоров’я, скорішої перемоги та миру.

Ректор університету закцентував на важливих заходах, які пройдуть на поточному тижні – День відкритих дверей та Форум з якості вищої освіти. Він наголосив на необхідності проведення активної профорієнтаційної роботи, оскільки в умовах війни, демографічної кризи, зростаючої внутрішньої і зовнішньої конкуренції, постійних змін правил прийому треба прикладати більше зусиль для пошуку свого студента. Цього тижня триває додатковий набір в магістратуру та аспірантуру. Продовжується цифрова трансформація університету, укладені відповідні угоди на програмне забезпечення, починається його розгортання та впровадження.

Про стан підготовки до проведення Форуму SEB-2024 проінформувала проректорка з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана Тонха. Запрошено понад 600 представників бізнесу, освіти, науки. Уточнено програму, спікерів та теми виступів. Залишаються технічні та організаційні узгодження, але в цілому підготовка йде за затвердженим планом. Оксана Тонха закцентувала на цікавих, інноваційних темах виступів представників компаній-лідерів ринку, провідних вчених. В межах Форуму працюватиме наукова виставка, відбудеться Ярмарка вакансій для студентів, пройдуть засідання рад роботодавців ННІ та факультетів. Для міжнародних учасників буде передбачений синхронний переклад.

Результати першого етапу відбору проектів молодих вчених представив начальник науково-дослідної частини Володимир Отченашко. Цього року молоді вчені університету виконують наукових проектів на суму понад сім мільйонів гривень. До кінця місяця мають бути завантажені проекти, що братимуть участь в конкурсі на фінансування на майбутній період. На сьогодні відібрано дев’ять проектів, які отримали достатні бали та претендуватимуть на перемогу в конкурсі. Ректорат рекомендував їх для подальшої участі.

 

Аналіз фінансово-економічного стану навчально-дослідних господарств представив начальник відділу організаційної діяльності НДГ, Боярської ЛДС та навчально-виробничої практик Микола Грунтковський. Він зазначив, що порівняно з попереднім роком зросла виручка від діяльності господарств, підтримана врожайність зернових культур, поліпшилася ситуація в тваринництві. Завершується збір сої та соняшнику, йде підготовка грунту до посіву озимини. Проведено заготівлю кормів у необхідних обсягах. Ефективно працювала Боярська лісова дослідна станція. Понад 2600 студентів університету пройшли практики в навчально-дослідних господарствах, які сплановані під відповідні технологічні цикли. У співдоповідях керівники господарств Микола Журавель, Юрій Росамаха, Валерій Дмитренко. Звертаючись до них, а також до деканів факультетів та директорів ННІ, ректор Вадим Ткачук зазначив, що при плануванні діяльності господарств потрібно враховувати дослідницьку складову, поліпшення практичного навчання, зростання показників виробництва. Вже зараз мають бути розроблені плани діяльності на п’ять років з конкретними показниками ефективності. Президент університету Станіслав Ніколаєнко акцентував увагу на створенні додаткової вартості, переробці продукції, забезпечення, перш за все, колектив університету якісними товарами овочевої групи, крупами тощо.

 

Про стан підготовки до опалювального сезону в умовах енергокризи доповів виконуючий обов’язки проректор з навчально-науково-виробничих питань та адміністративно-господарської діяльності Володимир Євтушенко. Проведено випробування мереж, повірку приладів обліку, обслуговування та сервіс генераторів, котлів. Зроблений акцент на безперебійному функціонуванні пунктів незламності, укриттів. Завданням залишається забезпечення постійної роботи теплопунктів, енергоживлення в навчальних корпусах в період навчання студентів. Директор ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження Володимир Каплун доповів, що енергетичне господарство університету перебуває в належному стані і при нештатних ситуаціях, блекауту кампус здатний певний час працювати в аварійному режимі. Разом з тим, потребує більш детального пропрацювання алгоритм дій на випадок знеструмлення на тривалий період. Паралельно йде процес з інтеграції автоматизованої системи моніторингу споживання енергоресурсів і води. Ректор Вадим Ткачук звернув увагу на активізації виконання програми енергозбереження. Кожен керівник на своєму місці має бути господарем, відповідально ставитися до споживання, раціонально використовувати ресурси.

 

Про роботу підготовчих курсів до вступу в університет доповів начальник навчального відділу Ярослав Рудик. Минулого року 252 слухачі долучилися до їхньої роботи. Виконали рішення ректорату про залучення на курси випускників шкіл у кількості академічної групи факультети захисту рослин, біотехнології та екології, агробіологічний та ННІ лісового і садово-паркового господарства. Слухачами курсів переважно є мешканці столиці та Київської області. 139 випускників курсів стали студентами університету, з яких 137 вступили на місця державного замовлення. Вже стартував набір на курси на новий сезон, з 28 жовтня стартує навчання.

 

Про звернення щодо надання дозволу на передачу в оренду проінформувала начальниця планово-фінансового відділу Тетяна Костюк.

 

Учений секретар Оксана Барановська закцентувала на особливостях проведення Форуму з якості вищої освіти.

 

Проректорка з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова представила детальну програму проведення Дня відкритих дверей, який відбудеться вже цієї суботи 28 вересня, а також графік відвідування керівниками структурних підрозділів університетів-партнерів з метою обміну досвіду.

 

На завершення ректор Вадим Ткачук озвучив нагальні питання діяльності колективу – підтримка якості освітнього процесу, активна профорієнтаційна робота, підготовка до опалювального сезону, проведення Форуму SEB-2024 на найвищому організаційному рівні з реалізацією запланованих очікувань від нього.

Пресслужба
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook