Самоуправління стресом: дбаємо про ментальне здоров’я студентів

24 вересня 2024 року
У рамках національної програми ментального здоров’я «Ти як?» науково-педагогічні працівники кафедри соціальної роботи та реабілітації успішно пройшли тренінг для тренерів та супервізорів із Програми «Самодопомога Плюс» – «Груповий курс управління стресом для дорослих» та отримали відповідні сертифікати для масштабування даної інтервенції.
Із початком навчального року впроваджуємо набуті знання та навички управління стресом  серед студентів. Особливої уваги потребують студенти першого курсу, оскільки для них, окрім інших (повітряні тривоги, війна, сесія, фінансові труднощі …), додаються ще стрес-фактори пов’язані із адаптацією до освітнього середовища закладу вищої освіти.
 
Саме тому першокурсники спеціальності «Соціальна робота» розпочали тренінг «Груповий курс управління стресом для дорослих», який складається із 5 занять. На першому занятті навчилися спостерігати із допитливістю, а також опанували вправу «Заземлення», повертаючи нашу увагу до моменту «тут і зараз».
На другому занятті навчилися позбуватися важких думок і почуттів за допомогою техніки «Відчіпляємося із гачка». Ці вправи і техніки наші здобувачі вчяться практикувати у щоденному житті, аби сформувати відповідні звички. Попереду чекають ще практики «Діємо згідно із власними цінностями», «Проявляємо доброту», «Створюємо простір».
Сподіваємося, що здобуті знання, уміння та навички допоможуть нашим здобувачам впоратися із стресовими ситуаціями, які виникатимуть, сприятимуть формуванню звички турбуватися про власне ментальне здоров’я, а також інших людей. Будьмо здоровими!
 
 
Ірина Сопівник,
завідувачка кафедри соціальної роботи та реабілітації
 
 

  

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook