Гостьові лекції повертаються: директор компанії ТОВ «НВК «УкрЕкоПром» Віталій Данкевич виступив для студентів факультету захисту рослин, біотехнологій та екології

23 вересня 2024 року
На факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології розпочалася серія гостьових лекцій для здобувачів освіти. Керівництво факультету та голова Ради роботодавців Ярослав Чабанюк активно займаються залученням стейкхолдерів, фахівців-практиків та провідних науковців до читання гостьових лекцій.

16 вересня в онлайн-форматі відбулася перша лекція «Інноваційні рішення для екологічної безпеки в агросекторі від компанії Укрекопром», яку провів Віталій Данкевич, директор ТОВ «НВК «УкрЕкоПром».

ТОВ «НВК «УкрЕкоПром» — надає широкий комплекс послуг у сфері поводження з відходами та екологічного обслуговування підприємств в Одесі та по всій території України. Компанія володіє професійними знаннями, має практичний досвід роботи з великими та малими підприємствами, заводами й установами з дотриманням всіх діючих екологічних, юридичних норм і правил.

Пан Віталій працює в сфері екології понад 13 років, має дві вищі освіти, у тому числі й екологічну, є керівником екологічного комітету південного регіону «Європейської бізнес асоціації», з 2018 року займає посаду директора в ТОВ «НВК «УкрЕкоПром». Пан Віталій коротко розповів про свій шлях та більш детально зупинився на роботі компанії. Він зазначив, що підприємство володіє власним інсінераторним комплексом (максимальна продуктивність в Україні, відповідає всім екологічним і санітарним нормам України, а також вимогам Директиви Європейського Союзу ЄС 76/2000), який дозволяє забезпечити безпечне знищення відходів, що не підлягають утилізації та захороненню на полігонах. Для своїх клієнтів компанія надає гнучку систему ціноутворення, індивідуальний підхід до надання послуг, гарантує фото- і відеофіксацію процесу знищення відходів, забезпечує своєчасне оформлення та видачу документів, а також виконання договірних зобов’язань.

 

Свою презентацію пан Віталій розпочав із законодавства та змін у законодавстві, порівнюючи останні 10 років, а також повідомив на що будуть спрямовані нові нормативно-правові акти. Він зазначив, що зміни та нове законодавство загалом потребують часу й напочатку завжди складно сприймаються, як знищувачами, так і утворювачами відходів. Крім того, спікер наголосив на процесах та проблемах, які мігрують із року в рік, такі як складність залучення кредитних та інвестиційних ресурсів, тривала процедура бронювання військовозобовʼязаних працівників, проблеми з логістикою тощо.

 

Далі пан Віталій розповів про диджиталізацію процесу управління відходами, а саме про онлайн-платформу «ЕкоСистема», яка була створена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Підкреслив плюси та мінуси користування платформою, наголосив, що кожен учасник цього процесу має розуміти свою зону відповідальності й старанно виконувати свою роботу. Він розповів, що найпоширеніша проблема, через яку компанія не може прийняти відходи для знищення в тому, що утворювачі відходів в неправильному вигляді надають відходи, ігнорують правила, недобросовісно упаковують відходи або упаковка має антисанітарний вигляд.

Лектор повідомив, що наразі докорінно змінена вся звітна документація щодо відходів, агропідприємства повинні класифікувати перелік відходів за Базельською конвенцією та національним переліком відходів, законодавчі заходи посилюють адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення екологічних приписів, а диджиталізація унеможливлює приховування передачі відходів. Пан Віталій коротко окреслив основний підхід проєкту закону «Про державний екологічний контроль», а також розповів чому стає дешевшим дотримуватись вимог закону, ніж порушувати його.

Студенти й викладачі, а особливо екологи факультету, уважно слухали та в процесі лекції ставили багато запитань, до прикладу такі, як: хто контролює відходи підприємства і куди вони йдуть, хто проводить оцінку наданих відходів, коли на підприємстві була екологічна інспекція, де розташовані потужності компанії, як утилізують пестициди і тару від них, чи представлені на ринку регіону такого роду компанії, чи достатня кількість компаній, яка займається утилізацією, чи ведеться фото відео фіксація, чи відрізняється закон про відходи від закону про управління відходами на практиці, які викиди в атмосферне повітря відбуваються після роботи підприємства, які методи очищування атмосферного повітря використовує компанія. Після дискусії, пан Віталій запросив всіх бажаючих відвідати місто Одеса й відправитися на екскурсію підприємством, а також наголосив, що компанія періодично здійснює активний пошук нових колег, які стоять на варті екологічної безпеки.

 
Щиро дякуємо директору компанії ТОВ «НВК «УкрЕкоПром» Віталію Данкевичу за інформативну й цікаву лекцію, що надзвичайно актуальна в наші дні!

Наталія Батрак

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook