Розвиток економічної науки в умовах військового стану та повоєнного відновлення України – у центрі уваги науковців кафедри статистики та економічного аналізу
Економічний факультет НУБіП України має багато славних традицій. Однією з них є розвиток економічної науки в цілому, у тому числі – в аграрній сфері. У 2024 році, незважаючи на військовий стан, на економічному факультеті зорганізовано Міжнародну науково-практичну конференцію “AGRICULTURAL AND FOOF ECONOMICS - 2024”. Вона відбулася 19-20 вересня 2024 року. Масштабне представництво науковців багатьох вітчизняних та закордонних вишів, керівництва міністерств, відомств, інституцій, науково-дослідних інститутів, бізнес-структур, здобувачів засвідчило високий рівень академічної мобільності НПП економічного факультету у цілому і кафедри статистики та економічного аналізу –зокрема. Так, у роботі пленарного засідання прийняли участь стейкхолдери кафедри - Наталія ПАРФЕНЮК, президент ГО «Професійна організація аудиторів, бухгалтерів та викладачів ОКД», Керуючий партнер ТОВ «АФ ТЕО-АУДИТ», сертифікований аудитор, член РАПУ та Олена МИХАЙЛОВА, член Ради Громадської Організації «Професійна організація аудиторів, бухгалтерів та викладачів ОКД», керуючий партнер ТОВ «АК «Дівайс-Груп», сертифікований аудитор, член РАПУ.
Цікавими доповідями та активним обговоренням відзначилося секційне засідання конференції «Перспективи обліку, аналізу та аудиту в умовах євроінтеграції», на якому, серед інших, були представлені доповіді здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік та оподаткування», які навчаються на кафедрі статистики та економічного аналізу: Віталія СЛУЧАКА «Comparative Analysis of Costs between Traditional IT Infrastructure and Cloud Services: Advantages and Risks», Івана СІЧКАРЯ «Сучасні системи віддаленого контролю. Проведення інвентаризації з використанням систем відеоспостереження», Михайла СОБЧЕНКА «Структурно-функціональна класифікація фінансування розвитку підприємства».
Результати Міжнародної науково-практичної конференції “AGRICULTURAL AND FOOF ECONOMICS - 2024” мають вагоме значення для подальшого удосконалення теоретико-методологічних засад та практико-орієнтованих механізмів розвитку вітчизняної економіки в умовах військового стану та повоєнного відновлення України.
Андрій МУЗИЧЕНКО,
к.е.н., доцент,
Завідувач кафедри статистики
та економічного аналізу
Інна ЛАЗАРИШИНА,
д.е.н., професор,
професор кафедри статистики
та економічного аналізу