Участь партнера НУБіП України в першій зустрічі учасників EU Horizon проєкта «Path4Med»

23 вересня 2024 року

Horizon Europe проєкт Path4Med «Demonstrating Innovative Pathways Addressing Water and Soil Pollution in the Mediterranean Agro-Hydro-System» («Демонстрація інноваційних шляхів вирішення проблеми забруднення води та ґрунту в Середземноморській агрогідросистемі») стартував 01 липня 2024 року.

Відповідно, координатором проєкту Dr. Konstantinos X. Soulis, професором університету Афінського аграрного університету, була організована спільна перша зустріч з усіма партнерами даного проєкту, що проходила 19-21 вересня 2024 року на базі вище зазначеного університету (Греція). Основною метою зустрічі були питання, які стосувалися фінансових аспектів та інших вимог виконання проєкту, обговорення основних регламентів виконання поставлених у проєкті завдань, знайомство з партнерами проєкту, планування спільної дослідницької діяльності в розрізі робочих пакетів проєкту, представлення науково-дослідницької пропозиції виконання завдань партнерами, що є лідерами демонстраційних майданчиків, які слугуватимуть для впровадження розроблених шляхів вирішення проблеми забруднення води та ґрунту в Середземноморській агрогідросистемі. Програма зустрічі була досить насиченою, включала три дні протягом яких відбувалися презентації всіх партнерів, учасників проєкту та запрошених з Європейської комісії (19-20 вересня 2024 р.), а також знайомство із першим демонстраційним майданчиком в Греції (DG1.1) під час експедиційного туру «SPERCHIOS FIELD TRIP» (21 вересня 2024 р.).
 
НУБіП України є одних із партнерів цього проєкту. В першій зустрічі прийняла участь координаторка проєкту Path4Med зі сторони партнера-НУБіП України Віта Строкаль, доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю факультету захисту рослин, біотехнологій та екології.
 
Відповідно до програми зустрічі, в перший день Віта Строкаль представила структуру університету, основні наукові та дослідницькі результати науковців, науково-матеріальну базу університету, освітні програми підготовки студентів. Під час презентації вона зазначила високий науковий рівень науково-педагогічних працівників університету, який дозволяє їм бути залученими до європейських проєктів, відповідно підкресливши високий рейтинг університету, зокрема що НУБіП України у 2024 році займає 7 місце серед університетів «ТОП-200 Україна», 3 – «ТОП-10 Київ», 1501 – у світовому рейтингу університетів QS.
Наступний день зустрічі був присвячений представленню регламентів виконання робочих пакетів лідерами цих пакетів, та представлення науково-дослідницької пропозиції виконання завдань партнерами, що є лідерами демонстраційних майданчиків. Варто зазначити, що НУБіП України є лідером демонстраційного майданчика 3 – DG3 (Ukraine) «Future pathways for zero pollution in the Dnipro Basin under emerging challenges and threats» (Майбутні шляхи нульового забруднення в басейні Дніпра в умовах нових викликів і загроз). Віта Строкаль перед партнерами проєкту «Path4Med» представила основну програму виконання завдань, що включені до цього DG3, алгоритм поєднання завдань робочих пакетів проєкту з DG3 та впровадження їхніх результатів на базі DG3. Вона підкреслила, що програма DG3 включає основні три кейси завдань, що передбачають аналіз витрат і потреб різних стратегій вирішення проблем дефіциту води в масштабі локальних аграрних господарств (кейс 1), проведення моніторингових досліджень на встановлення показників та індикаторів якості води на базі басейну р. Дніпро (кейс 2), розробка моделі, що включатиме шляхи досягнення нульового забруднення води в басейні р. Дніпро (кейс 3) спільно із Університетом Вагенінген (Нідерланди).
Окрім основних завдань DG3, Віта Петрівна на зустрічі представила оглядові результати першого експедиційного туру науковцями НУБіП України з відбору проб води в басейні р. Дніпро, що відбувся в серпні 2024 року. Демонструючи відео з цими результати, вона підкреслила вагомість вирішення проблеми евтрофікації р. Дніпро, підкреслила, що розробка необхідних шляхів досягнення мінімілізації впливу сільського господарства й урбанізації на якість води р. Дніпро є досить актуальним з огляду на зміни клімату та загрози, які стоять перед Україною.
Третій день зустрічі поєднав знайомство із першим демонстраційним майданчиком в Греції (DG1.1) під час експедиційного туру «SPERCHIOS FIELD TRIP» на базі якого будуть реалізовані розроблені шляхи, та знайомство з дивовижними краєвидами Греції. В цей день партнери проєкту відвідали екскурсію до басейну річки Сперхіос (the basin of the Sperchios River), побачили річковий вододіл, що був збудований для захисту від повеней (River Divider – Flood Protection Construction), дізналися про основні культури, що вирощують в регіоні цього басейну річки, зустрілися із стейкхолдерами, що будуть залучені в цьому проєкті та обговорили ключові моменти реалізації завдань проєкту.
Окрім робочих моментів, партнери проєкту «Path4Med» ознайомилися із дивовижними краєвидами Греції, культурою та історією нації.
 
 
 
 

Олександр Лабенко 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook