Від витоків до сьогодення: знайомство першокурсників факультету тваринництва та водних біоресурсів з історією НУБіП України
Від витоків до сьогодення: знайомство першокурсників факультету тваринництва та водних біоресурсів з історією НУБіП України
19 вересня 2024 року
У Національному університеті біоресурсів і природокористування України значна увага приділяється всебічному розвитку особистості здобувачів вищої освіти, формуванню у них глибокого ціннісного світогляду та стійкої патріотичної позиції. Важливою місією Університету, нарівні зі створенням нових знань і забезпеченням їх високоякісної передачі, є виховання у студентів високих моральних принципів, культури та національної свідомості. Університет плекає в молоді почуття відповідальності за майбутнє країни, виховує справжніх громадян, здатних активно долучатися до побудови сильного, демократичного суспільства, наповненого патріотичним духом та національною гордістю.
В рамках реалізації університетської програми формування світогляду здобувачів «Патріот, Громадянин, Фахівець» студенти першого курсу факультету тваринництва та водних біоресурсів разом зі своїми наставниками відвідали Музей історії Національного університету біоресурсів і природокористування України. Молодь мала нагоду глибше ознайомитися з історією становлення нашого Університету, ключовими етапами його розвитку, а також із видатними особистостями та подіями, що залишили яскравий слід в історії НУБіП України.
Вчений секретар Музею історії Тетяна Чумак провела для першокурсників захопливу екскурсію, під час якої розповіла про історію створення нашого закладу вищої освіти та видатних особистостей, які стояли біля його витоків і активно сприяли його становленню. Студенти дізналися багато цікавого про розвиток сільського господарства на теренах України, а також про визначних вчених, які працювали в університеті в різні періоди його історії. Тетяна Миколаївна висвітлила їхні наукові досягнення та відкриття, що залишили вагомий слід не лише в українській, але й у світовій науці, ставши важливою частиною прогресу в аграрній галузі.
У відділі, присвяченому історії Університету в роки Другої світової війни, першокурсники почули розповідь про героїчну участь викладачів та студентів у захисті рідного Києва під час німецького наступу. Зворушливі історії про їхні доблесні подвиги, незламний дух і відвагу в боротьбі з ворогом викликали глибоку повагу і вдячність. Однак на цьому героїчний літопис не закінчується. Студенти також дізналися про сучасних захисників – працівників, випускників та студентів нашого Університету, які стали учасниками АТО, воїнами та захисниками України. Їхня відвага і мужність у боротьбі за незалежність і цілісність нашої Батьківщини, у стійкому опорі збройній агресії росії, є яскравим продовженням героїчних традицій і свідченням незламного духу українського народу.
Завдяки екскурсії першокурсники здобули безцінні знання, які стануть важливим етапом у їх особистісному розвитку. Інформація, отримана під час відвідування Музею історії, не лише збагачує їхній світогляд, але й активно сприяє формуванню міцної громадської позиції та глибоких патріотичних цінностей. Щиро дякуємо директорці музею Тетяні Миколаївні за захоплюючу, насичену та ґрунтовну екскурсію. Її влучні розповіді про героїчні сторінки нашого славетного Університету надихнули студентів на нові пізнання та відкриття. Екскурсія стала важливим кроком до глибшого розуміння історії, традицій та досягнень, які визначають сьогодення та майбутнє Університету.
Дякуємо захисникам України за можливість жити, працювати, навчатись, мріяти, любити, посміхатись, радіти осінньому сонцю, будувати плани…
Ви є героями для всієї України!
Аліна Макаренко, Марина Хоменко,
наставники груп першого курсу
факультету тваринництва та водних біоресурсів
Тарас Якубець,
заступник декана
факультету тваринництва та водних біоресурсів