Бібліотеки під час війни: як ви?

19 вересня 2024 року

   16-17 вересня 2024 року, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, на базі Рівненського фахового коледжу НУБіП України відбувся бібліотечний семінар «Бібліотеки під час війни: як ви?», зорганізований з ініціативи наукової бібліотеки НУБіП України.
   На захід завітали бібліотекарки з різних відокремлених структурних підрозділів НУБіП України.

   З вітальним словом до бібліотечної спільноти звернувся Василь Царук, директор Рівненського фахового коледжу. У своїй промові Василь Юрійович розповів про діяльність закладу та підкреслив важливий внесок саме бібліотеки у виховання всебічно розвиненої студентської молоді.

   Тетяна Кіщак, директорка наукової бібліотеки НУБіП України, привітала учасників семінару та побажала плідної роботи, а також подарувала бібліотеці коледжу сучасні навчальні видання з інформаційних технологій, землевпорядкування та будівництва, авторами яких є науково-педагогічні працівники НУБіП України, а також декілька книг мотивуючої літератури.

   Людмила Бурячинська, завідувачка бібліотечно-інформаційного центру Рівненського фахового коледжу, у своїй доповіді ознайомила учасників заходу з роботою книгозбірні за останні декілька років.

   Вкрай актуальну тему у своєму виступі озвучила Неллі Маркова-Пипко, заступниця директорки наукової бібліотеки НУБіП України, яка стосувалася поширення штучного інтелекту в світі та вплив його на роботу бібліотек.

   Директорка наукової бібліотеки Тетяна Кіщак, підняла тему бібліотуризму, як можливості не лише відволіктися та відпочити, але й ознайомитися з роботою українських та закордонних книгозбірень.

   В другій частині семінару його учасники познайомились з талановитою рівненчанкою, майстринею та ініціаторкою створення авторського видавництва ручної роботи «Креативна книга» Оленою Медведєвою. Пані Олена володія патентом на унікальну техніку вишивки, а саме ниткографіку. На семінарі вона представила вишиті власноруч книги «Лісова пісня» Лесі Українки та «Кобзар» Тараса Шевченка.

   Наприкінці першого дня семінару учасники ознайомилися з матеріально-технічною базою Рівненського фахового коледжу та відвідали Рівненську обласну публічну бібліотеку.

   Други день семінару пройшов у форматі дискусій на важливі для бібліотек теми -  вимоги до бібліотек під час акредитацій освітніх програм, про списання російськомовних видань, про закупівлю книг та передплату періодики, підвищення кваліфікації бібліотекарів, відвідали культурно-археологічний центр «Пересопниця», де у 1556-1561 рр. створено першу українську книгу - Пересопницьке Євангеліє.

   Щиро дякуємо Василю Царуку, директору, Людмилі Бурячинській, завідувачці бібліотеки та всім працівникам Рівненського фахового коледжу за чудову організацію та яскраві позитивні емоції.

Неллі Маркова-Пипко,
заступниця директорки наукової бібліотеки

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook