Захоплююча подорож кафедри фінансів до чарівної Софіївки

18 вересня 2024, 11:44
15 вересня в рамках Клубу вихідного дня працівники кафедри фінансів економічного факультету НУБіП України відвідали одне із самих цікавих міст Черкащини – Умань. Невелике місто центральної України багате на різні історичні події та знамениті історичні постаті, це – Іван Богун, що прославився під час оборони Умані і вважався майстром оборон, фортифікацій, проривів і пасток; Іван Гонта та Максим Залізняк – учасники гайдамацького повстання Коліївщини. Цікаво було подивитись на таки пам’ятки різних часів як: Костел Успіння Пресвятої Богородиці, Василіанський монастир та будівлі Університету садівництва. Крім того, ми стали свідками початку приїзду євреїв-паломників, які порушують спокій містечка у вересні, відвідуючи могилу рабі Нахмана, яка є святинею для всіх хасидів світу. Вони вірять, що за життя потрібно хоча б раз побувати на могилі святого, що забезпечить захист і благословення на все подальше життя.
Але саме незабутнє враження учасники екскурсії отримала під час знайомства з національним дендрологічним парком Софіївка – єдиним ландшафтним парком XVII століття на території України, що чудово зберігся. Він був створений за наказом графа Потоцького для його майбутньої дружини – Софії. І хоча з тих пір пройшло вже понад 200 років, Софіївський парк, як і раніше, вражає уяву красивими рукотворними краєвидами та романтичною атмосферою.
 
Джерелом образів й алюзій стала переважно антична міфологія і мистецтво, передусім «Іліада» та «Одисея». Античні мотиви теж були частиною подарунку чарівній власниці, грекині за походженням, адже нагадували про її батьківщину і дозволяли створити «маленьку Елладу» серед степів. Сьогодні окремі елементи парку пропонують «читати» як масонську символіку (Потоцький був масоном) й історію випробувань душі для досягнення мудрості. Особливий настрій у парку створюється поєднанням каменю і води як протиставлення незмінного та плинного, сталості і руху, смерті і життя. У кожному разі «Софіївка» – це простір для вдумливого споглядання і неквапливих роздумів.
 
Занурення в античність було дуже приємним та корисним. Оглянути все за день просто нереально, хоча іноді стає і цього часу, аби вдихнути повітря Софіївки на повні груди й лишити це відчуття в пам’яті.

Оксана Стороженко,
доцентка кафедри фінансів
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook