Участь координаторки проєкту Path4Med зі сторони партнера-НУБіП України Віти Строкаль у науковому семінарі за представництва членів ЄС
Участь координаторки проєкту Path4Med зі сторони партнера-НУБіП України Віти Строкаль у науковому семінарі за представництва членів ЄС
18 вересня 2024, 4:42
В рамках спільних проєктів між Європою та Україною, 13 вересня 2024 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбувся науковий семінар за представництва делегації ЄС в Україні, основною метою якого було представити наукові та освітні результати за проєктами, що координує університет.
Європейську сторону представляли Фредерік Сондергаард, співробітник з питань політики ЄС-Україна та Єгор Пивоваров, науковий радник. З української сторони в семінарі прийняли участь Вадим Ткачук, ректор НУБіП України; Оксана Тонха, проректорка з наукової роботи та інноваційної діяльності НУБіП України; Олена Глазунова, проректорка з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації НУБіП України; Олександр Лабенко, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності НУБіП України; Володимир Отченашко, начальник науково-дослідної частини НУБіП України; Віта Строкаль, доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю НУБіП України.
З науковою доповіддю виступила Віта Строкаль, координаторка проєкту зі сторони партнера-НУБіП України «Демонстрація інноваційних шляхів вирішення проблеми забруднення води та ґрунту в Середземноморській агрогідросистемі» («Demonstrating Innovative Pathways Addressing Water and Soil Pollution in the Mediterranean Agro-Hydro-System», Path4Med).
Вона представила наукові напрями проєкту та основні завдання проєкту, які координує університет. Зазначила, що проєкт почався лише з липня 2024 року й триватиме 48 місяців. Віта Строкаль представила методологію проєкту в розрізі робочих пакетів, імплементацію інноваційних підходів та шляхів вирішення проблеми забруднення води та ґрунту на базі міждисциплінарних ДемоСайтів.
Підкреслила, що університет відповідальний за реалізацію завдань та імплементацію вищезазначених шляхів в ДемоСайті 3, який охоплює територію басейну Дніпра (суббасейн Верхнього Дніпра та р. Десни, Суббасейн Середнього Дніпра). Також Віта Строкаль розповіла європейській делегації алгоритм виконання завдань, що поставлені в ДемоСайті 3 та продемонструвала перший літній відбір проб води в басейні р. Дніпро.
Віта Строкаль,
доцент кафедри екології
агросфери та екологічного
контролю НУБіП України