Обговорення змісту ОПП спеціальності 144 «Теплоенергетика» за участю стейкхолдерів

4 квітня 2024 року

Традиційно, перед стартом щорічної вступної кампанії та затвердженням ОПП і навчальних планів підготовки здобувачів ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр» спеціальності 144 «Теплоенергетика» нового набору, на кафедрі інженерії енергосистем ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України відбувається обговорення змісту освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Надійним партнером ОПП спеціальності 144 «Теплоенергетика», за якими здійснюється підготовка здобувачів в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України, є Кернел Груп. Так, у рамках підписаного меморандуму про співпрацю між ТОВ «Кернел-Трейд» та Національним університетом біоресурсів і природокористування України, працівники компанії активно долучаються до обговорення змісту як ОПП в цілому, та і робочих програм дисциплін зокрема. Виключенням не стало і цьогорічне зібрання, на якому були присутні: з боку Кернел Груп – Юлія Гулевич, керівник проєкту Open Agro University (модератор заходу від стейкхолдера), Максим Гаршин, головний енергетик та Валерій Сиромолот, начальник котельної (обидва - ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод»); від ННІ - Євген Антипов, в.о. завідувача кафедри інженерії енергосистем (модератор заходу від ННІ), Олена Шеліманова, гарант ОПП «Теплоенергетика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та Валерій Горобець, гарант ОПП «Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент» другого (магістерського) рівня вищої освіти.



На початку зустрічі, в.о. завідувача кафедри інженерії енергосистем Євген Антипов, коротко окреслив коло питань, які пропонуються до обговорення в рамках зустрічі, а гаранти ОПП – зупинились на особливостях формування навчальних планів підготовки здобувачів.


В ході обговорення, за пропозицією головного енергетика Максима Гаршина та начальника котельної Валерія Сиромолота, рекомендовано удосконалити робочі програми дисциплін «Теплоенергетичні установки і системи з ВДЕ» та «Екобіотехнології в системах теплопостачання» у переліку обов'язкових компонент ОПП «Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент», в частині вивчення нових конструкцій сучасних котлів та систем водопідготовки.


Максимом Гаршиним було продемонстровано особливості інтеграції та експлуатації реально функціонуючого новітнього теплоенергетичного обладнання паросилового цеху, зокрема автоматизованого котла VYNCKE (Бельгія) та устаткування для очищення відхідних димових газів у технологічний процес заводу.


Окрему увагу гостей зустрічі Валерій Сиромолот звернув також на сучасні схемні рішення у системі водопідготовки паросилового цеху. Надані ним пропозиції та висловлені побажання будуть враховані при перегляді робочих програм дисциплін «Проєктування біоенергетичних установок та систем» та «Основи інженерії та технології сталого розвитку» у переліку обов'язкових та вибіркових компонент ОПП «Теплоенергетика».


Пропозиції інших зацікавлених груп із числа здобувачів і стейкхолдерів були отримані шляхом анкетування та також враховані, зокрема при перегляді ОПП «Теплоенергетика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та ОПП «Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Так, за словами гаранта Валерія Горобця, надійшла пропозиція представників НТЦ «Біомаса» та ПрАТ «Вентс» щодо збільшення кількості кредитів виробничої практики з 8 до 10, що дозволить привести її тривалість до вимог Стандарту зі спеціальності 144 «Теплоенергетика» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти. Інша пропозиція від заступника директора Інституту технічної теплофізики НАН України, чл.-кор. НАН України Андрія Авраменка, стосувалась доцільності включення напрацювань інституту у сфері теплонасосних технологій, що дозволить модернізувати робочу програму навчальної дисципліни «Теплоенергетичні установки і системи з ВДЕ» та розширити відповідні програмні результати навчання, з чим гарант повністю погоджується. 

На завершення зустрічі, Юлія Гулевич запросила учасників зібрання та здобувачів ОС «Бакалавр» і ОС «Магістр» спеціальності 144 «Теплоенергетика» відвідати один із виробничих майданчиків Кернел Груп - ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод», де на власні очі побачити використовуване новітнє обладнання та переконатися у необхідності врахування наданої Максимом Гаршиним і Валерієм Сиромолотою інформації щодо вивчення нових конструкцій сучасних котлів та систем водопідготовки.

Висловлюємо щиру подяку всім групам стейкхолдерів за надані пропозиції та висловлені побажання!

Гаранти ОПП,
Олена ШЕЛІМАНОВА та Валерій ГОРОБЕЦЬ

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook