СТУДЕНТИ-ЕНЕРГЕТИКИ ВІДВІДАЛИ ПрАТ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЛІЙНОЕКСТРАКЦІЙНИЙ ЗАВОД» КЕРНЕЛ ГРУП
Літо – «гаряча» пора як з точки зору погоди, так і завантаженості польовими роботами, однак, надійний партнер освітніх програм ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження - Кернел Груп знайшов вільний час та прийняв студентів і викладачів інституту на гостини.
У рамках підписаного меморандуму про співпрацю між Кернел Груп та ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України студенти спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 144 «Теплоенергетика» на чолі з завідувачами випускових кафедр Євгеном Антиповим та Олександром Окушком, а також гарантами освітніх програм ОС «Бакалавр» - Оленою Шелімановою та ОС «Магістр» - Валерієм Горобцем і Валерієм Кривоносовим відвідали один із виробничих майданчиків Кернел Груп - ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод».
Керівник проєкту Open Agro University Кернел Груп Юлія Гулевич люб’язно зустріла студентів ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України та познайомила з представниками ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод», які розповіли про історію відродження підприємства, його структуру управління, умови праці, особливості проходження основних виробничих процесів на ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод» і Кернел Груп зокрема.
Цікавість у студентів, які навчаються за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», викликали питання забезпечення електричною енергією підприємства у години її відключення, особливості обслуговування електрифікованих технологічних ліній, а також функціонування системи енергоменеджменту підприємства. Головний енергетик підприємства із неприхованою радістю провів екскурсію по заводу і, зокрема, показав технологічний процес пакування готової продукції, диспетчерський пункт управління роботою котлоагрегатами та системою електропостачання підприємства в режимі реального часу. Торкнувся і питання резервування системи електрозабезпечення виробничих процесів на підприємстві у часи його знеструмлення.
Студентів-теплоенергетиків більше зацікавило саме реально функціонуюче новітнє теплоенергетичне обладнання паросилового цеху, зокрема автоматизований котел Vyncke (Бельгія), який працює на лушпинні соняшнику, з продуктивністю 24 тони пару на годину, устаткування для очищення відхідних димових газів, а також схемні рішення у системі водопідготовки, з якими вони знайомляться під час навчання за спеціальністю 144 «Теплоенергетика» в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України.
А ще майбутні теплоенергетики на свої очі побачили чим відрізняється суха пара від вологої насиченої, та познайомились з особливостями процесів горіння біопалива, залежно від його фракції.
Присутні активно ставили різноманітні запитання, які стосувалися умов праці, можливості проходження практики на підприємстві і майбутнього працевлаштування. Загалом екскурсія пройшла у жвавій невимушеній атмосфері й залишила позитивні емоції як у студентів, так і у керівників підприємства, які очікують на молоде поповнення їхніх колективів.
Висловлюємо щиру подяку команді Кернел Груп та керівнику проєкту Open Agro University Юлії Гулевич за організацію у проведенні виїзної екскурсії!
Євген АНТИПОВ,
в.о. завідувача кафедри