Людина і нація. Благодать Духу Героїв на АБФ
11 вересня відбулася моя зустріч із першокурсниками АБФ НУБіП України. Дяка деканові славного факультету Віталію Коваленкові та його заступникові Олександру Гаврилюку за, як і раніше, чудову організацію дійства.
«Людина і нація. Благодать Духу Героїв» – не просто тема нашої бесіди-концерту. «Кожен повинен пізнати свій народ і себе у своєму народі» – велів нам ще Григорій Сковорода. За 1, 5 – 2 години спілкування юний громадянин має відчути, усвідомити всю велич гордого слова «Українець», вмонтувати своє світосприйняття в тисячолітню долю свого народу. А чесне служіння своїй нації – головною домінантою свого буття й чину. І тоді такі фундаментальні поняття як патріотизм, національна гідність, громадянський обов’язок стануть не пафосними «галочками» у промовах чи звітах, а надпотужними системами рушійних сил і соціально-психологічними механізмами формування й прогресу особистости, вічними двигунами розвитку людини…
Важливо, що студенти взяли найактивнішу участь в патріотичній бесіді-концерті. Особлива подяка надактивному 4-курснику АБФ Миколі Качану, який захопив з собою баян, бубон, а також своїх колег із славетного хору «Колос», суттєво підсиливши вокально-мистецьку складову нашої імпрези. «Ой у лузі червона калина», «Червона рута», «Розпрягайте, хлопці, коней» ми співали разом – стоголосо й дуже натхненно!
А з екрану на нас дивилися лики Героїв боротьби за щасливу й вільну Україну минулого й сьогодення. На жаль, на запитання «Назвіть імена Героїв з вашого населеного пункту» змогли відповісти лише кілька студентів з майже сотні присутніх… Тут, шановні колеги, в царині благодатної пам’яти про найсвятіше, ми мусимо працювати разом системно і постійно.
Часом висловлювання студентів набували характеру важливих наукових свідчень. Наприклад, родинний спогад першокурсниці Мар’яни про свою прабабусю, яка вижила під час голодомору 1932-33 рр. завдяки майже двокілограмовій золотій статуетці, зданій у магазин «Торгсін» за …. 2 торбинки гречки й борошна… Нагадаю, що імперський геноцид голодом – не тільки 7 млн. загиблих, але й 66 тонн такого золота, 1439 тонн срібла, діаманти, валюта та інший капітал, які конаючі від голоду українці змушені були поміняти на продукти в мережі магазинів «Торгсін»…
Вже традиційно студенти й керівники АБФ висловили побажання про наступну нашу зустріч. Отже, до нових звитяг на шляхах відкриття й пізнання рідної України, дорогі наші студенти!
Володимир Гонський,
ННЦ виховної роботи і соціального розвитку