Студенти Бережанського агротехнічного інституту спеціальності садово-паркове господарство побували на об’єкті впровадженого проєкту «Біблійний сад» с. Маріямпіль Івано-Франківської області

12 вересня 2024 року
04 вересня 2024 р. проведено виїзні практичні заняття для студентів спеціальності 206 – садово-паркове господарство і 205 – лісове господарство викладачами кафедри лісового і садово-паркового господарства.

Студентів ознайомлено з практичним проєктом зі створення «Біблійного саду», де студенти наочно побачили і почули, як відбувається процес втілення в життя чудового задуму. Для студентів проведено цікаву пізнавальну екскурсію професором Івано-Франківського медичного університету Володимиром Івановичем Боцюрком, який є ідейним натхненником по створенню цього чудового оазису краси, що є перлиною мальовничого села Маріямполя. Викладачі та студенти кафедри лісового і садово-паркового господарства ВП НУБіП України «Бережанського агротехнічного інституту» залучались до розробки проєктної документації та внесли свій вклад у становлення даного саду. Велику працю в впровадження проєкту вклали голова ОТГ Павло АНДРУСЯК, староста і жителі села. Приємно вразили доглянуті живоплоти та сформовані хвойні дерева.

Під час екскурсії до Біблійного саду викладачі та студенти поринули в атмосферу біблійної історії та духовності. Професор Володимир БОЦЮРКО провів екскурсантів через тематичні зони, кожна з яких має символічне значення, пов’язане з подіями та рослинами, згаданими у Священному Писанні. Під час екскурсії студенти дізнались про біблійні рослини, які згадуються в Біблії, як-от гранат, фігове дерево, ясинець, кедр та інші.

Викладачі та студенти спільно із старостою села доповнили колекцію саду магноліями Кобус, які вирощені у розсаднику Бережанського агротехнічного інституту.

 

За парком знаходиться старий польський костел із прибудовами, огороджений високим муром із спостережними вежами по кутах. Це колишній монастир капуцинів, зведений Яблоновськими протягом 1742-1757 рр. Певний час тут була жіноча виправно-трудова колонія.

Також із садом межує церква Воздвиження Чесного Хреста, в якій знаходиться ікона Переможниця. Поселення прославилось цією чудотворною іконою, відомою з другої половини XVII ст. Якраз у той час коронний гетьман Станіслав Яблоновський гербу Прус ІІІ возив цей образ з собою у походи. З ним він побував у Волощині, на Буковині, під Кам’янцем-Подільським. Та найбільше прославилась ікона Богородиці під Віднем у 1683 р. З цього часу її почали називати Переможницею. Саме для неї Яблоновський вирішив збудувати костел на березі Дністра і заснувати поселення Маріямпіль (тобто «місто Марії»).

Відтоді почались великі прощі до цього місця. У 1737 р. образ було визнано чудотворним. Він був прикрашений срібними шатами. В першій половині ХХ ст. образ готували до коронації, але військові події завадили це зробити. До 1945 р. ікона перебувала у селі, але пізніше місцеві католики забрали її з собою до Польщі. 10 вересня 1989 р. вона була коронована Папою Римським у Польщі.

Крім ботанічних цікавинок, екскурсанти також побачили залишки Маріямпільського замку і старовинний парк, дізналися про історію села та його роль у релігійному й культурному житті регіону.

Цей візит дав можливість студентам поринути у атмосферу спокою та гармонії, що сприяє розвитку внутрішньої рівноваги та глибоких роздумів. Таким чином, виїзні практичні заняття не лише збагатили студентів знаннями, але й стали важливим етапом у формуванні духовного і культурного світогляду, сприяючи розвитку гармонійної та освіченої особистості.

Викладачі та студенти кафедри висловлюють вдячність за гостинний прийом та цікаву й змістовну екскурсію професору Володимиру БОЦЮРКУ та очільникам місцевої влади у с. Маріямпіль.

Сергій БРИЛІНСЬКИЙ,
старший викладач кафедри
лісового і садово-паркового господарства

 


Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook