На кафедрі відкрито нову навчально-наукову лабораторію «Центр геопросторової ветеринарної епідеміології»
На кафедрі відкрито нову навчально-наукову лабораторію «Центр геопросторової ветеринарної епідеміології»
3 вересня 2024, 21:47
Створення цієї лабораторії – одне із найбільш значущих у нас за останні роки, представляє своє дітище завідувач кафедри Володимир Мельник. Бо її завдання – нагляд за особливо небезпечними зоонозами України.
Бурхливий розвиток науки і технологій безумовно відобразився і на інформаційному середовищі, зокрема і у сфері ветеринарної епідеміології. Сучасні виклики, зумовлені спалахами зоонозів, обґрунтовують необхідність модернізації системи нагляду за інфекційними хворобами тварин шляхом запровадження геоінформаційних технологій з географічно координованою інформацією, придатною для аналізу у зручному для користувача вигляді (карт, атласів, графіків, діаграм, профілів тощо). Такі технології поєднують модельне зображення територій з ключовими характеристиками епідемічного процесу та систему управління просторовими даними і асоційованими з ними атрибутами з метою аналізу умови виникнення, характеру розповсюдження, особливостей перебігу інфекційних хвороб та прогнозування їх поширення.
Застосування сучасних геоінформаційних систем у ветеринарній епідеміології допоможе проводити моніторинг, нагляд за хворобами, аналіз ризиків, моделювання та прогнозування поширення інфекційних хвороб, долучається до розмови декан факультету ветеринарної медицини Микола Цвіліховський. Що, в свою чергу, буде сприяти підвищенню якості та ефективність планування і проведення протиепізоотичних заходів, оскільки сприяють у визначенні зв’язків між даними щодо захворюваності популяції певного виду тварин та їх географічним положенням. ГІС пропонують безперервно прогресуючі функціональні можливості для оперативного аналізу і прогнозу епідемій та епізоотій.