ВІДБІР ЗРАЗКІВ ГРУНТУ НА ДОСЛІДНОМУ ПОЛІ ПРОЕКТУ HORIZON EUROPE ECOTWINS

9 вересня 2024 року

   Збір врожаю культур на полі не означає завершення робіт на досліді. Одним із основних завдань проекту HORIZON EUROPE, ECOTWINS «Розвиток дослідницького потенціалу та підвищення кваліфікації і навичок групи дослідників НУБіП України з агроекологічної інтенсифікації галузі рослинництва» є проведення польових випробувань комбінованого впливу внесення біостимуляторів та сумісних посівів на продуктивність агроекосистем і їх екологічну стійкість.

   Важливим показником стійкості екосистем є показники родючості ґрунтів. Після збирання посівів учасники проекту у складі професора Дмитра Літвінова, доцентів Володимира Козака, Олени Літвінової та Олени Піковської і за участю аспірантки Людмили Гордієнко під керівництвом координатора проекту, професора Оксани Тонхи відібрали зразки ґрунту для аналізу за варіантами досліду.

   Одним із показників здоров’я ґрунту вважають його структурно-агрегатний склад. Адже саме в структурному грунті створюються оптимальні умови фізичного, водного, повітряного, теплового і поживного режимів грунту. Нами були відібрані зразки грунту для визначення вмісту структурних агрегатів та їх водостійкості, які будуть детально проаналізовані в лабораторії методом сухого і мокрого просіювання. Проте варто відзначити, що вже при відборі зразків помітний позитивний вплив сумісних трьохкомпонентних посівів на структурний стан чорнозему типового: у складі переважали агрономічно цінні агрегати грудкувато-зернистої структури. Аналогічні висновки були зроблені нами і за щільністю складення грунту. Планується також порівняння впливу різних препаратів на показники фізичних властивостей чорнозему типового. У відібраних зразках, крім фізичних, будуть визначати показники фізико-хімічних та агрохімічних властивостей грунту.

 
 Олена Піковська,
доцент кафедри ґрунтознавства та охорони
ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook