Обговорення освітньої програми "Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство"

29 травня 2024 року
Кафедра садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка

   29 травня на вшанування пам’яті відомого в Україні та за її межами вченого, кафедра садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка 2 червня 2024 року провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Садівництво: сучасний стан та перспективи розвитку», присвячену 100-річчю від дня народження Петра Шеренгового.

   Освітяни та науковці, представники бізнесу та виробничники, консультанти з садівництва, аспіранти та студенти – таким був якісний склад учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Садівництво: сучасний стан та перспективи розвитку» присвяченої 100-річчю від дня народження Петра Шеренгового.

Велика садівнича громада, майже 100 учасників з різних куточків України: Закарпаття, Буковини, Тернопілля, Черкащини, Київщини, Харківщини зібралися 30 травня 2024 р. у залі засідань Вченої ради Національного університету біоресурсів і природокористування України, щоб вшанувати пам’ять про відомого селекціонера, який тривалий час працював на кафедрі садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка НУБіП України.

  В ході пленарного засідання було обговорено ряд питань пов'язаних з підготовкою спеціалістів в галузі садівництва, плодоовочівництва та виноградарства. Серед основних виступаючих за цією темою були:

  • Віталій Отченашко, начальник науково-дослідної частини університету урочисто відкрив конференцію та звернув увагу на важливості таких галузей як Садівництво та Овочівництво.

  • Віталій Коваленко, декан агробіологічного факультету, та голова Ради роботодавців агробіологічного факультету Юрій Демцюра акцентували увагу на підготовці фахівців високого рівня спеціальності 203.

Вони високо оцінили внесок Петра Захаровича у розвиток селекційної справи, та акцентували на важливості підтримання маточних насаджень сортів задля збереження генетичного матеріалу.

Дмитро Літвінов, директор НДІ рослинництва та ґрунтознавства нагородив цінними призами кращих студентів-науковців кафедри садівництва. Студенти отримали в нагороду комплекти книг з садівництва, у тому числі авторства самого Петра Шеренгового, тематичні футболки від компанії «Біохім Агро» та садові інструменти, без яких неможлива робота садівника.

Отже, свої заслужені нагороди отримали переможці І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Плодівництво»: 1 місце – Вероніка Кучерук; 2 місце – Дмитро Дячук; 3 місце – Єлизавета Видиборець.

 

   Перемогу у І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Виноградарство» здобули: 1 місце – Юлія Гуляк; 2 місце – Руслан Корнюшенко; 3 місце – Валентина Михальчук.

   Кирило Бугаєнко, староста студентського наукового гуртка «Симиренківець» отримав нагороду за 3 місце на університетському Фестивалі студентської науки, а Богдан Олійник за 3 місце у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей (галузь Агрономія).

   Тетяна Кондратенко, головний науковий співробітник Інституту садівництва НААН України, яка тривалий час була професором та завідувачкою кафедри садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка і працювала разом з Петром Шеренговим, розповіла про життєвий та творчий шлях ювіляра та його внесок в оновлення сортименту ягідних культур в Україні.
   Вона зазначила, що у селекційному доробку вченого є 22 сорти смородини, 14 малини, 8 порічок золотистих, 6 порічок, 2 ожини, 2 сорти бросквини, районовано по два сорти суниці та аґрусу, а також є напрацювання по яблуні, груші, сливі, аличі, абрикосі та інших культурах.

 

Відповідаючи на питання необхідності якісної підготовки молодих кваліфікованих кадрів садівників та освочеводів, Борис Мазур, завідувач кафедри садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка, презентував усім присутнім освітньо-професійну програму "Садівництво, плодоовочівництво та виноградарства".

Ініціював дискусію своєю доповіддю, яка презентувала реальний стан справ у галузі садівничої освіти, доцент кафедри овочівництва і закритого ґрунту Олександр Цизь. Він докладно розповів про стан підготовки фахівців та набір студентів за спеціальністю 203 «Садівництво, плодоовочівництво і виноградарство» у нашому університеті та інших ЗВО України.
 
Учасники конференції доклали спільних зусиль з вдосконалення ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» НУБіП України відповідно до тенденцій розвитку плодоовочевої та виноградарської галузей України та світу, а також з врахуванням сучасних вимог ринку праці.
 
У дискусії взяли участь керівник відділу супроводу технологій садових та овочевих культур БТУ-Центр, а у минулому доцент кафедри садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка Володимир Сіленко, випускники кафедри садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка 2007 року, а нині успішні бізнесмени: співвласниця і директорка розсадника «Фруктовий сад» АТ» Анна Домбровська та директор ТОВ «ФруТек», що на Вінниччині Сергій Змійчук.
 
   На власному досвіді пошуку та підбору працівників у свої господарства, наші стейкхолдери озвучили набір компетенцій, якими на їхню думку повинен володіти сучасний студент або молодий випускник кафедри садівництва, щоб відповідати сучасним вимогам ринку праці. Серед них ґрунтовні теоретичні знання, з цим у переважної більшості наших студентів усе гаразд, а також належний рівень практичних умінь і організаційно-управлінських навичок.
 Кирило Бугаєнко, староста студентського наукового гуртка «Симиренківець», що за підсумками Фестивалю студентської науки у 2024 році лідирує з-поміж студентських гуртків агробіологічного факультету, виклав своє бачення участі у гуртку, як першій сходинці наукової кар’єри. Аспіранти кафедри садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка Дмитро ПищолкаВасиль ГалінськийСергій КовальчукОлександр Євпак своїми роботами продемонстрували широке коло охоплених напрямків сучасного садівництва.
 
   Всі учасники конференції (студенти, викладачі, провідні вчені в галузі садівництва та овочівництва, директори ЗВО та НДІ) у деталях обговорили зміст та наповнення кожної дисципліни. Звернули увагу на переваги і доцільність вивчення курсів. Виступаючі зазначили, що інформація подається цікава та цінна для обраного фаху, детальна, ґрунтуючись на передових світових досягненнях. Викладачі прагнуть передати всі свої знання у доступній і зрозумілій формі. З виробничниками обговорили можливість виїзних занять та майстер класів на базах відомих агропідприємств або за участі провідних фахівців. 
   Тож, дякуємо всім учасникам конференці, що приєдналися до обговорення магістерської освітньо-професійної програми "Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство", адже підсумком пленарного засідання конфернції був висновок про необхідність підготовки молодих спеціалість в галузі Садівництва та овочівництва.
Олександр Гаврилюк,
заступник декана агробіологічного факультету
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook