На високому рівні прочитана відкрита лекція професора кафедри біохімії ім. акад. М. Ф. Гулого Лілії Григорівни Калачнюк!

29 серпня 2024 року

 28 серпня 2024 року

У дистанційному форматі 28 серпня 2024 року професором кафедри біохімії ім. акад. М.Ф.Гулого Лілією Григорівною Калачнюк була прочитана на високому професійному і методичному рівні відкрита лекція з дисципліни «Біохімія тварин з основами фізичної і колоїдної хімії»на тему «Основи фізичної хімії (1): Предмет і методи фізичної хімії. Значення pH для організму. шкала pH» на англійській мові (Basics of physical chemistry (1): Subject and methods of physical chemistry.pH value for the organism. pH scale) студентам другого курсу (8 групи) факультету ветеринарної медицини (спеціальність 211 «Ветеринарна медицина», ОC «Магістр»).
Лектор впродовж всього заняття вміло підтримувала зацікавленість аудиторії.Матеріал лекції був викладений у доступній формі й логічній послідовності, якісно і зрозуміло для студентів, а також - в доброму темпі.

Л.Г. Калачнюк було подано предмет та методи фізичної хімії, зокрема, рН, значення для організму, шкала рН.  Шкала рН вимірює, наскільки речовина кислотна або лужна. Шкала коливається від 0 до 14. рН 7 є нейтральним. рН менше 7 є кислим, а рН більше 7 є основним. Чиста вода нейтральна, з pH 7,0. Коли хімічні речовини змішуються з водою, суміш може стати кислотною або лужною. Оцет і лимонний сік є кислими, тоді як пральні порошки та аміак є лужними. Що означають цифри? Кожне повне значення рН у десять разів вище, ніж наступне зовнішнє або більш екстремальне значення. Наприклад, pH 4 у десять разів кисліший, ніж pH 5. pH 9 у десять разів більш лужний (або «лужний»), ніж pH 8. Поряд з тим були розглянуті буферні розчини, їх складові, буферні системи крові.

На думку студентів, особливо цікавою була інформація щодо буферних систем крові та важливість засвоєння в навчальному процесі біохімічних термінів.
Студенти були ознайомлені коротко з веб-сторінками кафедри, науковими досягненнями викладачів та можливостями використання інформаційних ресурсів під час навчального процесу (особливо електронних навчальних курсів), а також проінформовані щодо можливості вступу в студентський науковий гурток «Вивчення молекулярно-біологічних механізмів регуляції обміну речовин із поглибленим студіюванням англійської біохімічної термінології» (керівником якого є лектор) та перспективи вибору напряму студентської наукової діяльності.
Завідувач кафедри біохімії ім. акад. М.Ф. Гулого,

 

професор В.А. Томчук
 
 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook