Вступники-2024 факультету аграрного менеджменту набули статусу студента: відбулися урочистості з приводу посвяти у першокурсники

19 серпня 2024 року
19 серпня 2024 року на факультеті аграрного менеджменту НУБіП України відбулася урочиста посвята в студенти першокурсників. Цього року понад 300 вступників обрали наш факультет для навчання.

Факультет аграрного менеджменту є відносно молодим факультетом, адже його було створено у 1995 році, в умовах, коли Україна тільки-тільки набувши незалежності, потребувала сильних управлінських кадрів у всіх сферах економіки, зокрема, в аграрному секторі. Сьогодні перед нами стоять виклики відновлення України після війни, і професія управлінця знову є надзвичайно затребуваною серед молоді. Наразі в Україні майже кожен заклад вищої освіти пропонує багато освітніх траєкторій з управління на всіх рівнях освіти. В той же час, обираючи серед величезної кількості закладів навчання та факультетів, рекордною кількістю заявок «проголосували» за факультет аграрного менеджменту НУБіП України, тим сам визнавши якість підготовки тут. Традиційно популярними серед вступників були функціонуючі на факультеті освітні програми «Менеджмент» та «Маркетинг», але також надзвичайно зацікавила «новинка» - освітня програма «Менеджмент міжнародного бізнесу», куди активно вступали абітурієнти з усіх регіонів України.

Урочистий захід з приводу посвяти уже присутніх в актовій залі вступників-2024 у студенти факультету аграрного менеджменту розпочався з представлення та запрошення до президії ректора НУБіП України професора Вадима Ткачука, декана факультету аграрного менеджменту к.е.н. доцента Анатолія Остапчука та шановних гостей факультету та університету – в.о. міністра аграрної політики та продовольства України, випускника факультету аграрного менеджменту Тараса Висоцького, Голову наглядової ради НУБіП України, українського політика та громадського діяча Миколи Томенка.
Пролунав гімн України, та свято з нагоди посвяти першокурсників у студенти факультету аграрного менеджменту було офіційно оголошено відкритим. 

Першим до слова був запрошений декан факультету аграрного менеджменту Анатолій Остапчук, який уже впродовж десяти років очолює факультет, сприяючи його розвитку та процвітанню. Незважаючи на виклики, спричинені пандемією та війною, за період деканства Анатолія Остапчука факультет був включений в списки Forbes як один з найкращих з підготовки управлінців в Україні, а сам факультет зріс та набув популярності серед вступників. За цей період були відкриті та апробовані цікаві освітні програми на всіх рівнях вищої освіти, розширена співпраця з іноземними університетами, активізоване співробітництво з бізнесом. Все більше і більше випускників факультету стають форвардами української економічної політики, відомими бізнесменами та науковцями, тим самим сприяючи мультиплікативному зростанню популярності факультету.

У своєму слові Анатолій Остапчук розповів про унікальні можливості, наявні в НУБіП України, схвально висловився про колектив факультету, наголосивши, що успіхи факультету є результатом спільної роботи всіх співробітників. Декан завірив студентів, що вони зробили правильний вибір, обравши для навчання факультет аграрного менеджменту НУБіП України. На думку Анатолія Остапчука, набуття управлінської спеціальності для роботи в аграрному секторі є на сьогодні актуальним, оскільки саме цей сектор є бюджетоутворюючим та валютонаповнюючим сектором економіки України. Потрібно зазначити, що аграрний сектор України продемонстрував свою стійкість та витривалість в умовах воєнного часу. Також декан подякував мужнім воїнам ЗСУ, національної гвардії, волонтерам, країнам-партнерам, які нас підтримують справедливому опорі російській агресії, батькам та вчителям, які створили умови для навчання та виховання присутніх молодих людей.

Приємною несподіванкою для всіх стало музичне привітання лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Анни Булки.

Звертаючись до першокурсників, ректор НУБіП України Вадим Ткачук привітав їх у стінах нашої альма-матер та оголосив членами родини НУБіП. Ректор зазначив, що спеціальності, які обрали першокурсники пов’язані з лідерством та управлінням, і, отже, потрібно вміти надихати людей на виконання поставлених завдань та брати відповідальність. Керівники повинні володіти високими моральними якостями та завжди бути готовими до змін. Вадим Ткачук навів слова відомого гуру з менеджменту Іцхака Адізеса стосовно того, що менеджмент є передусім здатністю змінюватись та змінювати оточуюче середовище.

В.о. міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький привітав студентів «найкращого факультету найкращого університету». Він зазначив, що вибір місця навчання однозначно є правильним, та надав студентам три поради, надиктовані власним досвідом. По-перше, потрібно бути максимально комунікативними щодо знайомств і спілкування, відвідувати гостьові лекції, по-друге, використовувати всі доступні можливості міжнародної мобільності і, по-третє, дослухатися до порад викладачів щодо того, як стати успішними.

Голова наглядової ради НУБіП України Микола Томенко наголосив на історичності моменту та ностальгічно пригадав, як сам колись отримував студентський квиток. Микола Томенко зазначив, що наш університет є дійсно найкращим в Україні університетом наук про життя, що в умовах воєнного часу набуває особливого значення. Також Микола Томенко побажав першокурсниками стати патріотами факультету, університету та України, надавши історичну довідку стосовно того, що наш університет у непрості часи становлення та відстоювання української ідентичності виступав осередком ідей та духу українського народу, місцем, де гуртувалася українська інтелігенція.

Лютий ворог уже 908 днів топче нашу святу землю, намагаючись знищити нашу молоду, процвітаючу державу. Присутні в залі вступники стали студентами у надскладний для нашої країни час. В умовах небезпеки обстрілів з повітря та енергетичного терору, присутні в залі юнаки і дівчата разом зі своїми батьками впевнено поставили кому у словосполученні «виїхати не можна залишитися» у потрібному місці та залишилися на Батьківщині, щоб сприяти її розбудові у майбутньому. З екрану до вступників з відеопривітанням звернувся воїн ЗСУ, випускник нашого факультету Олександр Печалов, який привітав всіх початком навчального року та закликав до відповідальності за майбутнє України.
На жаль, багатьох із захисників сьогодні вже немає серед живих – вони віддали своє життя за нашу свободу. Їх світла пам’ять була вшанована хвилиною мовчання. 

Першокурсників привітали випускники та партнери факультету, зокрема, голова ради директорів компанії ІМК Алекс Ліссітца зазначив, що навчання на факультеті допоможе в кар’єрі та особистісному становленні, а екс-в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева привітала першокурсників та висловила переконання, що навчання буде цікавим та орієнтованим майбутнє. 

Від імені батьків вступників до присутніх звернувся батько першокурсниці Марії Бондаренко – Володимир Бондаренко, фінансовий директор компанії Cygnet Україна. Він подякував за можливість привітати першокурсників та згадав, як 28 років тому сам був першокурсником цього університету.
З музичним привітанням для студентів виступила лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Аліна Сорокун.

Ірина Костюк виступила від імені студентства. Дівчина привітала всіх з початком навчання та висловила подяку воїнам ЗСУ. Вона щиро вірить, що навчання стане цікавою подорожжю для неї та її нових друзів у світ знань.

Першокурсникам факультету аграрного менеджменту декан Анатолій Остапчук особисто представив свою команду – це його заступники та завідувачі кафедр факультету. Злагоджена робота колективу безперечно стала одним з факторів успіху факультету. Внесок кожного, думка кожного, ініціатива кожного співробітника завжди позитивно сприймаються керівництвом, а члени колективу, зі свого боку, дослухаються до настроїв серед студентської спільноти, завжди є відкритими до діалогу під час труднощів, які неодмінно виникають на шляху до знань.
Членами своєї команди декан назвав заступників декана – Ларису Карпенко, Людмилу Чорненьку та Віру Бутенко, керівника міжнародних програм Олену Ковтун, куратора іноземних студентів Катерину Алексеєву, методистів Людмилу Ганенко, Галину Мороз та Євгенію Ткач. Також Анатолій Остапчук представив завідувачів кафедр факультету – Олену Ковтун, завідувача кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД; Тетяну Балановську, завідувача кафедри менеджменту ім. проф. Й.С. Завадського; Тетяну Власенко, завідувача кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту; Валерія Бондаренка, завідувача кафедри маркетингу та міжнародної торгівлі та Миколу Талавирю, завідувача кафедри економічної теорії. Окремо декан Анатолій Остапчук представив доктора економічних наук професора, члена-кореспондента НАН України, заслуженого економіста України Лідію Шинкарук, яка є засновницею кафедри виробничого та інвестиційного менеджменту.

Ще одне музичне привітання представили співробітники нашого університету, викладачі кафедри культурології на чолі з завідувачем кафедри Іриною Майданюк

Для прийняття присяги студента НУБіП України першокурсників закликали встати та повторювати слова присяги. Студенти присягнули, зокрема, вірно служити інтересам українського народу, боронити та захищати незалежність України, а також спрямовувати свої зусилля на зростання економічної могутності і продовольчої безпеки України. Хочеться вірити, що цим молодим людям вдасться реалізувати обіцяне, доєднавшись до цілої плеяди відомих випускників факультету аграрного менеджменту.

Водночас, головне – це займатися улюбленою справою та робити свою роботу якісно, адже в той час, як кордони нашої землі мужньо відстоюють воїни ЗСУ, хлібороби обробляють землю та вирощують хліб, педагоги навчають дітей, лікарі невтомно тримають фонендоскоп і скальпель у руках, а енергетики несуть світло та зв’язок у наші оселі.

Сподіваємося, що нинішні першокурсники стануть справжнім цвітом української нації у мирній країні!
Вперед, до нових звершень!
Слава Україні!

 

Катерина Алексеєва,
доцент кафедри виробничого
та інвестиційного менеджменту


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook