Учена рада гуманітарно-педагогічного факультету: початок 2024/2025 навчального року, особливості організації освітнього процесу, наукової, інноваційної, міжнародної діяльності та виховної роботи в умовах воєнного стану і завдання на новий навчальний рік
16 серпня 2024 року відбулося розширене засідання Вченої ради гуманітарно-педагогічного факультету за участі представників трудового колективу, голови ради роботодавців ГПФ – Віталії Полякової, проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності – Олександра Лабенко, присвячене актуальним питанням життєдіяльності факультету в особливих умовах воєнного стану.
Розпочала розширене засідання голова Вченої ради Інна Савицька. У вступному слові декан гуманітарно-педагогічного факультету зазначила, вже третій рік поспіль навчальний рік в університеті ми розпочинаємо в умовах воєнного стану. Але ми працюємо! Ми розвиваємося! Завдяки мужності українського народу, силі і мотивованості ЗСУ. Тому завдання колективу нашого факультету – не зупиняти освітній процес і підготовку висококваліфікованих кадрів, зосередити увагу на наданні якісних освітніх послуг та зростанні іміджу гуманітарно-педагогічного факультету та університету.
У своїй доповіді Інна Миколаївна зазначила, що колектив університету, нашого факультету постійно дбає про підвищення якості надання освітніх послуг, про що свідчать топові місця у Всеукраїнських та міжнародних рейтингах. Велика заслуга в цьому досягненні всього колективу університету.
Наголошуючи на завданнях ГПФ на 2024/2025 н.р., зосередила увагу присутніх на основних питаннях, серед них важливе місце відведено цьогорічній вступній кампанії та результативності профорієнтаційної роботи кафедр факультету. Беззаперечно, важливим питанням є якість освітнього процесу, яка має бути в пріоритеті. Використання наявної лабораторної бази та її постійне оновлення сприяє підвищенню якості освітнього процесу.
Завершуючи доповідь, Інна Миколаївна подякувала всім членам ученої ради та колективу за активність, поради та рекомендації, які прозвучали від них протягом засідання. Акцентувала увагу усіх присутніх на загальних завданнях з організації освітнього процесу в умовах воєнного стану у 2024-2025 навчальному році, а саме: забезпечити освітній та науковий процес відповідно до вимог воєнного стану, збереження і розвиток факультету, на посилення зв’язків із бізнесом, виконавчою владою; надавати постійну підтримку та посилювати взаємодію зі Збройними Силами України; ужити вичерпних заходів щодо безпеки та збереження життя і здоров’я учасників освітньо-виховного процесу. В освітній діяльності – безпека учасників; підвищення якості освітніх послуг; удосконалення рівня викладання іноземних мов і підготовки випускників до складання ЄВІ; розширення баз виробничих практик; створення електронних навчальних курсів англійською мовою тощо. У науковій діяльності – збільшення публікацій у Scopus, Web of Science та цитованості публікацій; забезпечення активної участі в проєктах академічної мобільності; участь у наукових конкурсах та грантах; збільшення цитованності, розширення співпраці з роботодавцями і бізнесом; надання наукових послуг. У міжнародній діяльності – проведення профорієнтаційної роботи щодо залучення іноземних студентів для навчання; поглиблення та розширення наявних контактів з закордонними партнерами країн Європи; організація стажування викладачів та студентів у закордонних університетах-партнерах тощо.
Участь в обговоренні взяли: завідувач кафедри педагогіки Руслан Сопівник, який наголосив на діджиталізації та інформатизації освітнього процесу; Світлана Амеліна, завідувач кафедри іноземної філології та перекладу, закцентувала увагу на розширенні горизонів в програмах міжнародних стажувань для студентів і викладачів; завідувач кафедри соціальної роботи і реабілітації Ірина Сопівник, зауважила, що наш факультет дуже динамічний і знаходиться в постійному розвитку та русі, але ми маємо не забувати, що потужним джерелом змін є студенти, тож ми як викладачі маємо приділяти особливу увагу навчальній роботі; професор кафедри філософії та міжнародної комунікації Віра Додонова, наголосила на проблемних питаннях, які турбують, людину, викладача та науковця; професор Віталій Шмаргун та завідувач кафедри психології Ірина Мартинюк, говорили про необхідність введення семінарів апробацій програм психологічного напрямку, а також про важливість практичного навчання для всіх спеціальностей факультету, і психологів зокрема; завідувач кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Вікторія Хвіст, закцентувала увагу на проблемних питаннях цьогорічного набору та посиленні і модернізаціїї профорієнтаційної роботи; доцент кафедри журналістики та мовної комунікації Наталія Адамчук, відзначила можливості журналістської складової в профорієнтаційних захотах та популяризації факультету та університету серед молоді; завідувач кафедри фізичного виховання та спорту Микола Костенко, наголосив на питаннях важливості спортивної підготовки; завідувач кафедри культурології Ірина Майданюк, закцентувала увагу на важливості культурного та патріотичного виховання студентської молоді.
До обговорення також долучився студентський актив. Від імені студентів виступила Вероніка Шатунова – секретар Сенату студентської організації ГПФ, яка висловила подяку адміністрації факультету та ректорату за постійну підтримку та допомогу у вирішенні всіх питань, які турбують студентів.
Голова ради роботодавців ГПФ Віталія Полякова, зазначила, що перед сучасною молоддю стоїть складне завдання – вчитися в надскладних умовах, проте ми не повинні забувати, що життя одне і ми маємо навчитися гармонійно поєднувати стійкість, професіоналізм і не забувати, що поряд з цим, кожен з нас має ще і свою сім'ю. А також вона привітала колектив з початком нового навчального року.
Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Лабенко, як представник адміністрації Університету, зупинився на питаннях сприяння можливостей міжнародного стажування, участі НПП факультету у міжнародних проєктах та інших актуальних для колективу питаннях.
Члени вченої ради розглянули й інші важливі питання життєдіяльності гуманітарно-педагогічного факультету, зокрема затверджено План роботи вченої ради гуманітарно-педагогічного факультету на 2024-2025 н.р., який розміщено на сайті факультету.
На засіданні Вченої ради також вручені відзнаки науково-педагогічним працівникам гуманітарно-педагогічного факультету.
На завершення Інна Савицька привітала усіх із початком нового навчального року та побажала здоров'я, плідної праці, Перемоги та мирного неба!
Світлана Гейко,
секретар Ученої ради гуманітарно-педагогічного факультету
Ірина Матвієнко,
голова Профбюро гуманітарно-педагогічного факультету