Координаційною радою з питань науково-технічної діяльності розглянуто основні завдання наукової діяльності підрозділів університету на другу половину 2024 року

16 серпня 2024 року
14 серпня відбулося планове засідання Координаційної ради з питань науково-технічної діяльності, на порядку денному якої заслухано основні завдання наукової діяльності на другу половину 2024 року, про міжнародні наукові проєкти в рамках програми «Горизонт Європа» 2021-2027, звіти про виконання першого етапу у 2024 р. трьох наукових проєктів, про зміни в правилах прийому 2024 року в аспірантуру, про затвердження до друку монографій та наукових видань і рекомендацій їх на розгляд Вченої ради НУБіП України.
 
Голова ради, проректорка з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана Тонха наголосила на основних завданнях наукової діяльності в Університеті та зазначила кілька важливих аспектів стосовно розвитку знань і технологій, якості наукових досліджень, їх міжнародного визнання та комерціалізації, нових стратегій та інноваційних рішень.
 
У другому питанні проректорка ознайомила присутніх з інформацією про участь у конкурсних відборах наукових проєктів, що фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту підтримки ЄС за програмою «Горизонт Європи» 2021-2027. Звернула увагу на необхідності координації спільних зусиль, стимулювання співпраці між дослідниками Університету та інноваційними організаціями в різних країнах для підготовки та подачі наукових проєктів у рамках програми. Важливою складовою є доступність програми для учасників із різних секторів, включаючи університети, дослідницькі інститути та бізнес.
 
Було заслухано звіти про виконання першого етапу у 2024 р. наукових проєктів вчених Університету. Проєкт «Розробка нових модифікацій методу оптимізації PSO та їх застосування у задачах інженерії» – науковий керівник, професор Юрій Ромасевич розказав про розробку нових варіантів або вдосконалень цього методу для вирішення специфічних інженерних задач, таких як оптимізація конструкцій, керування процесами, або моделювання складних систем. Проєкт «Зміни земельного покриву у дельтах річок басейну Чорного моря» – доцент Марина Ладика представила аналіз супутникових знімків, моделювання процесів осадонакопичення, ерозії та впливу людської діяльності. Проєкт «Розвиток систем озеленення в малих містах з метою оптимізації зав’язків середовища проживання та стійкості до змін клімату» – професор Микола Заблодський розкрив стратегії озеленення, оцінки екологічних та соціальних переваг, а також інтеграцію таких систем у міське планування.
 
Завідувач відділу аспірантури Віталій Вакуленко розповів про вступну кампанію на навчання до аспірантури в 2024 р., а також про додаткову спецсесію для складання ЄВІ у вересні. Звернув увагу на кількість поданих 155 заяв в аспірантуру протягом вступної кампанії та 70 заяв на складання ЄВІ.
 
Начальних відділу науково-технічної інформації Наталія Шевченко представила до обговорення та затвердження до друку монографій та низку наукових видань і рекомендацію їх на розгляд Вченої ради університету.
Координаційна рада розглянула й низку інших питань, необхідних для організації і управління науковим життям підрозділів Університету в т.ч. підготовку до проведення «SEB-2024» у жовтні тощо.
 
 
 
Володимир ОТЧЕНАШКО,
начальник НДЧ

  

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook