Валерія Андрущенко, Карина Гумнова та Єлизавета Содель: Ми будемо навчатись у Національному університеті біоресурсів і природокористування України!
Кожен педагог, викладач знає, що вступна кампанія розпочинається задовго до тієї дати, яка вказана у алгоритмі подачі документів. Цілий рік ми зустрічаємося, розповідаємо, інформуємо, переконуємо, спілкуємось, аби влітку мати тих, хто принесе пакет документів у приймальну комісію закладу. Прикладом такого спілкування є компанія юнок, які обрали спеціальність 015.37 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології).
Випускниця ліцею №243 Подільського району Києва Валерія Андрущенко та випускниці ВСП «Боярський фаховий коледж НУБіП України» Карина Гумнова та Содель Єлизавета зустрілися і познайомилися вже тут, у нашому університеті, обравши для навчання спеціальність «Професійна освіта» та прибувши для ближчого ознайомлення з місцем навчання на кафедру педагогіки.
Ми поспілкувалися з дівчатами, енергійними, веселими, сповненими жаги до навчання.
Чому саме НУБіП України?
Карина Гумнова: «Для мене питання стосовно продовження навчання не стояло гостро. Ще навчаючись у коледжі, я розуміла, що далі навчатимусь у НУБіП. Випускники старших курсів вступали на бакалаврські програми цього закладу і потім при зустрічах висловлювали задоволення рівнем і якістю освіти у цьому закладі. Після Дня відкритих дверей, на який я приїхала разом зі своїми одногрупниками, я ще більше впевнилась у своєму виборі. Ошатні аудиторії та навчальні корпуси, цікаві у спілкуванні педагоги, багато «цікавинок» - Студентський сквер, Ботанічний сад, Лабораторія віртуальної реальності….Я була зачарована!».
Валерія Андрущенко: «Мій вибір університету та спеціальності був визначений кількома факторами. По-перше, високий рейтинг університету та його відмінна репутація в галузі освіти. Я також врахував рекомендацію знайомої, яка успішно завершила навчання на гуманітарно-педагогічному факультеті та вже вступила до магістратури».
Єлизавета Содель: «Обираючи заклад вищої освіти, я чітко визначила критерії вибору. Тому я ретельно вивчила рейтинги багатьох університетів і вирішила, що Національний університет біоресурсів та природокористування є тим самим закладом, у якому я б хотіла отримувати вищу освіту. Крім того, мої сумніви чи вагання були абсолютно розвіяні після зустрічі із завідувачем кафедри Русланом Сопівником. Такого захоплення своєю професією та своїм закладом освіти я не зустрічала. Я дуже вдячна йому за професіоналізм, щирість, відкритість, готовність до діалогу, відданість своїй справі».
Чого ви очікуєте від навчання?
Карина Гумнова: «Мене дуже цікавить програма подвійного диплому, яка діє в університеті. Хіба це не класно – подати документи і вступити в один заклад освіти, а отримати освіту у двох, та ще один з яких закордонний?
Крім того, вже маючи освіту фахового молодшого бакалавра і маючи уявлення про те, що таке навчальний план, я поцікавилась ще на етапі подання документів, які дисципліни пропонуються до вивчення за обраною мною програмою. І я була задоволена: я хочу знати, що тут пропонують! Мене цікавлять програми професійного зростання, формування лідерських якостей, професійної майстерності».
Єлизавета Содель: «Для мене в опануванні чогось нового є дуже важливою практична сторона питання. Саме тому для мене дуже цікавими є ті моменти, завдяки яким я розумію, як теорію можна застосовувати на практиці, у майбутній професійній діяльності, у повсякденному житті. Ознайомившись із життям студентів, які опановують знання зі спеціальності «Професійна освіта», я відзначила для себе саме ті моменти, що окреслюють практичну сторону навчання: екскурсії на виробництво, на розсадник, на пасіку; наявність оснащених лабораторій, можливість проходити різні види практики на різних базах, можливість участі у різних науково-практичних конференціях, семінарах. Це ж багатющий досвід, хіба не так? Тому я не могла не скористатись такою можливістю».
Валерія Андрущенко: «Я шукала спеціальність, яка б поєднувала у собі можливості опанування агрономічних дисциплін і педагогічних. Мені це цікаво. У майбутньому я бачу себе бізнес-коучем саме в аграрному секторі. Я мрію проводити навчання персоналу, колективні тренінги. І обрана мною спеціальність – якраз те, що мені потрібно!»
Поговоривши з нами, дівчата побігли робити фото на тінистих алеях Ботанічного саду, наостанок запевнивши, що вони будуть сумлінними студентками, бо дуже хочуть отримати багато нових знань, досвіду і знайомств.
Інтерв’ю провела
старший викладач кафедри педагогіки
Лідія Чередник