ВІЗИТ ДОЦЕНТА КАФЕДРИ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОБНИЦТВА МОЛОКА ТА М’ЯСА ТЕТЯНИ АНТОНЮК ДО УНІВЕРСИТЕТУ НЮРТІНГЕН-ГАЙСЛІНГЕН (НІМЕЧЧИНА)
З 1 по 9 липня доцент кафедри технологій виробництва молока та м’яса Тетяна Антонюк взяла участь у навчальній поїздці у рамках проєкту SULAWE-ERASMUS-EDU-2022-CBHE (101083023) ,,Sustainable Livestock Production and Animal Welfare (SULAWE)", що фінансує Європейська Комісія. Проєкт реалізує концорціум, що складається з низки європейських та українських закладів вищої освіти. Його керівником виступає німецький університет Нюртінген-Гайслінген у партнерстві з Шведським університетом сільськогосподарських наук).
Професор д-р Генріх Шуле та Сара Пфафф представили проєкт “DiWenkLa, фокус на підходах до безперервної освіти/LLL.
Аграрна освіта в Баден-Вюртемберзі”. Потім проф. Генріх Шуле та Сара Пфафф запропонували учасникам навчального візиту обмінятися думками щодо вищої освіти та навчання впродовж життя в Німеччині.
В рамках навчального візиту за реалізації проекту SULAWE учасники поїздки мали можливість відвідати навчальні центри DEULA Baden-Württemberg gGmbH та сільськогосподарський центр LAZBW. Також відбулася цікава зустріч учасників проекту з керівником Державного інституту сільського господарства, продовольства та сільських територій Ернстом Бьєргом та представниками Катрін Шабель, Анке Гульц та Сарою Отто. До складу Інституту входять шість організацій: Навчання та консалтинг; Сталий корпоративний розвиток; Сільський розвиток та ландшафт; Сільськогосподарські ринки та забезпечення якості; Сільська академія Баден-Вюртемберга; Державний центр харчування та Центр освіти та знань Боксберг Державного інституту свинарства.
Крім того, дуже цікавими і пізнавальними були поїздки на ферми. Учасники програми відвідали змішану сімейну ферму TREBER-HOF у Фельбаху.
Їхній сільськогосподарський бізнес має коріння у Фельбаху протягом багатьох поколінь. Власник ферми провів цікаву екскурсію. Ферма також пропонує дитячу програму: “Від яйця до курчати”, “Від качана до хліба”, “Від яблука до соку”.
Відвідавши сучасну тваринницьку ферму Galdenhof, яка розташована на краю Швабського Альбу в місті Бюрен-Бальц, ознайомилися з особливостями розведення великої рогатої худоби, курей-несучок та коней.
Також фермери вирощують зернові культури, кукурудзу, сочевицю, картоплю та конюшину. На території ферми працює магазин самообслуговування зі своєю продукцією.
В рамках програми учасники навчального візиту мали можливість також відвідати Німецький сільськогосподарський музей, який має кілька павільйонів: перехідне картоплярство, транспортні засоби, захист рослин, тракторний зал, збиральна техніка.
Учасники проекту разом з професором Генріхом Шуле та Сарою Пфафф відвідали парк та кампус університету Гогенгайм.
Наприкінці програми було обговорено питання, пов’язані з розробкою курсів LLL, проведено оцінку навчальної поїздки та вручено сертифікати.
Програма візиту було дуже насиченою та цікавою. Науковці факультету тваринництва та водних біоресурсів успішно працюватимуть і у подальшому над поглибленням міжнародних зав’язків у науковому, навчальному та соціальному напрямку.
Михайло МАТВЄЄВ