Студенти - агроінженери проходять виробничу практику, в умовах СТОВ «Вільшанка» Черкаської області

29 липня 2024, 17:53

 

 Для студентів, виробнича практика є одним із важливих видів навчальної роботи. Недаремно, в ОПП «Агроінженерія» першого рівня вищої освіти, на таку складову, запрограмовано 210 годин навчального навантаження. В умовах господарства, практикант - агроінженер має можливість використати набуті теоретичні знання прикладним чином, у безпосередньому контакті, з технікою у виробничих технологіях. Від якості проходження виробничої практики, залежить рівень формування професійних складових майбутнього фахівця. Належне навчання практикантів забезпечують ряд підприємств, які, на протязі багатьох років, являються партнерами механіко - технологічного факультету. Але, коли здобувачі вищої освіти проходять практику, в інших підприємствах – гарант ОПП, повинен, обов’язково, проконтролювати придатність бази практичного навчання, до вимог освітньої програми. Саме з такою метою, гарант ОПП «Агроінженерія» першого рівня вищої освіти, Ігор Сівак, відвідав СТОВ «Вільшанка», Черкаської області.

 

 Згідно наказу Ректора університету від 5 червня 2024 року № 994 «С», студенти другого курсу, скороченого терміну навчання механіко-технологічного факультету, Антон Демченко та Богдан Олійник, проходять практичний вишкіл у СТОВ «Вільшанка», де виконують операції ремонту і обслуговування аграрної техніки, заготівлі грубих кормів та збирання урожаю зернових культур. Другокурсники, були запрошені менеджментом компанії, завдяки професійним якостям продемонстрованим, на потужностях підприємства, ще під час навчання, в Шевченківському фаховому коледжі Уманського національного університету садівництва. Варто підкреслити, що студенти - агроінженери Національного університету біоресурсів і природокористування України, завжди мають позитивні відзиви, від провідних господарств та компаній аграрного сектору, що яскраво демонструє належний рівень отриманих професійних знань здобувачами вищої освіти, у сфері обраної спеціальності.

 

 Зокрема, Антон Демченко зазначає, що операції заготівлі грубих кормів, студенти виконують на сучасних тракторах «FENDT», «Massey Ferguson» та «John Deere» з використанням сучасних роторних косарок Samasz і ротаційних граблів Claas, операції обробітку грунту – дисковими знаряддями «Lemken» і «Kuhn». Поєднання таких потужних машин, у спільний агрегат – сприяє зростанню продуктивності виробничого процесу. Особливо, в умовах військового стану, потрібно виважено застосувати зусилля, для забезпечення максимального показника врожаю. Крім того, кожен день практики, приносить нові знання і відточує інженерну компетентність. Очевидно, що менеджмент організації піклується про якісний кадровий потенціал, і недаремно, залучає майбутніх випускників - інженерів, до практичного опанування знань, у своїй структурі.
 
 
 Богдан Олійник характеризує практичне навчання на підприємстві, як активний виробничий процес, для якісного виконання якого студенти знаходяться під пильністю бригадирів ланок. Бригадири, як фахівці з високим досвідом, завжди допомагають вибудувати вірну стратегію інженерних дій, особливо, в ремонтах і обслуговуванні аграрної техніки.
 Функціонування державних продовольчих систем, під час воєнних дій, які росія веде проти українського народу, вказує на незламність нашого суспільства та стійкість працівників аграрного сектору нашої країни. Крім безпосередньої участі, у виробничих процесах і фахового зростання, здобувачі вищої освіти, мають можливість вдало використати накопичену прикладну інформацію в майбутніх дипломних проєктах бакалавра.
 
 Ігор Сівак, гарант ОПП «Агроінженерія» першого рівня вищої освіти, доцент кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки імені академіка П.М.Василенка.

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook