Другокурсники освітньої програми «Агроінженерія» проходять навчальну практику з сільськогосподарських машин
Відповідно до вимог освітньої програми «Агроінженерія», бакалаври другого курсу, наприкінці четвертого семестру підготовки, повинні прикладним характером підсилити кругозір набутих інженерних знань, у рамках навчальних практик.
Для опанування практичної складової в будові, регулюванні та налаштуванні аграрної техніки, студенти проходять вишкіл, на навчальному обладнанні кафедри сільськогосподарських машин і системотехніки імені академіка П. М. Василенка.
В спеціалізованих лабораторіях кафедри, студенти займаються технічним обслуговуванням, ремонтом і відновленням дослідних систем обмолоту урожаю, вузлів і агрегатів навчальних аграрних машин, стендів посівної апаратури, діагностикою та налаштуванням систем Elvorti, Trimble, Lehner.
Студенти груп АІ 2201, АІ 2202 та АІ 2203, Андрій Мостовенко, Віктор Олійник, Андрій Патрика, Дмитро Петренко і Дмитро Гриценко, зазначають, що під час роботи з лабораторними агрегатами кафедри, засвоїли багато тонкощів і правил ремонту вузлів іноземного і вітчизняного виробництва, що досить суттєво підвищило їхні інженерні здібності. Зокрема, студенти комплектували робочі секції культиваторів-рослинопідживлювачів, відновлювали роботоздатність регуляторів швидкості обертання котушкових висівних апаратів, проводили ремонт ґрунтообробного знаряддя та кукурудзозбирального комбайна ККП-3.
Практиканти, досить яскраво, висвітлили і свої творчі здібності, які, зазвичай, повинні домінувати, у інженерному темпераменті майбутніх фахівців. За перший тиждень практики, студенти частково змінили дизайн навчальних лабораторій посівних машин і машин для захисту рослин. За словами студенток Анастасії Збруцької, Валентини Стрілецької та Софії Кравець, для якісного проведення лабораторних робіт, вони запропонували змінити місце розміщення деяких дослідних установок, в результаті, спільним рішенням практикантів, викладачів і керівництва кафедри, дислокацію змінили сівалки СЗ-3,6 «Астра», СУПН-8, аерозольний генератор АГ-УД-2, вентиляторний обприскувач ОПВ-2000 та кілька модулів культиваторів і посівних систем.
Навчальна практика здобувачів вищої освіти – є невід’ємною складовою частиною освітнього процесу, перед розрахунковими курсами профільних дисциплін. Бажаємо студентам якісного засвоєння практичних знань та духовного налаштування на новий навчальний рік, стійкості, енергії, мирного неба та Народної Перемоги.