Студенти 2 курсу агробіологічного факультету опановують на практиці отримані теоретичні знання з фітопатології

15 липня 2024 року

Епізод 2. Великоснітинське НДГ ім. О.В. Музиченка

Практика з фітопатології у студентів 2 курсу 4 та 5 груп агробіологічного факультетету припала на дуже спекотні дні. І щоб виконати поставлені завдання треба було дуже рано виходити в поле, поки ще немає великої спеки і можна оглядати посіви і аналізувати їх, адже поля Великоснітинського НДГ досить великі і ходити прийшлось досить багато.

В завдання практики входило ознайомитись з основними хворобами у виробничих посівах цього господарства, технікою, що застосовується для захисту рослин, методикою визначення ураження поля певною хворобою, ознайомитись із препаратами для захисту рослин від хвороб у даному господарстві, зібрати гербарій хвороб рослин. За дні практики нам вдалося виконати поставлені завдання. Хоча зі збором рослин з хворобами виникли певні труднощі, адже в господарстві активно застосовуються фунгіциди, щоб мінімізувати вплив цього чинника на урожай. До речі, під час практики в господарстві використовувались дрони для внесення фунгіцидів на посівах соняшнику, що дозволило студентам ознайомитись із технологією застосування дронів, методикою приготування робочих розчинів для обприскування, особливостями, перевагами та недоліками цієї техніки.

Також студенти побували у лабораторії з виготовлення біологічного препарату Екстракон. Дуже цікавою тут була дискусія щодо використання біологічних препаратів для захисту рослин на шляху приєднання України до Європейської зеленої угоди та про перспективи розвитку фітопатології як науки при використанні ГМО рослин. Звучали досить оригінальні думки, що говорить про небайдужість молоді до процесів у аграрній науці та перспектив розвитку агроотехнологій. Свою точку зору з цих питань висловив і головний агроном господарства Сергій Запольський, який також приєднався до обговорення. Після ознайомлення студентів з технологією виготовлення Екстракону, їм була надана можливість практично виготовити пробну партію препарату із сировини, що знаходилась в лабораторії.

Найскладнішим завданням практики у Великоснітинському НДГ виявилось зібрати необхідну кількість зразків хвороб для гербарію. У пошуках були задіяні не тільки польові культури, а й плодові дерева, городні овочеві культури, дикорослі трави тощо. Тільки взаємодопомога в групах дозволила виконати поставлене завдання.

Хочеться відмітити, що Великоснітинському НДГ створені і чудові для відпочинку студентів: є футбольне, баскетбольне поле, тренажери, тенісні столи, де можна з користю для здоров’я проводити вільний час. Все в ідеальному порядку. Як завжди на висоті чудова робота кухарів у їдальні, що незважаючи на відключення світла, завжди пропонували студентам свіжоприготовлені смачні страви.

Згідно робочого плану наступна наша зустріч зі студентами 2 курсу АБФ у Агрономічній дослідній станції, мій шлях туди.

Ірина Артемчук,
асистент кафедри фітопатології
ім. акад. В.Ф. Пересипкіна

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook