Навчальна практика – запорука професійного зростання студентів-психологів

9 липня 2024 року
м. Київ

  Навчальний рік студенти третього курсу спеціальності 053 Психологія завершили успішним проходженням двотижневої (24.06.-05.07.2024 року) виробничої (консультативної) практики, адже розвиток здатності до застосування набутих теоретичних знань із психології на практиці є одним із найважливіших завдань професійної підготовки майбутніх психологів.


  Майбутніх фахівців-консультантів гостинно зустріли бази практики: Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України,    Печерський районний у місті Києві центр соціальних служб, відокремлений структурний підрозділ «Ірпінський фаховий коледж НУБіП України», Київський міський кризовий центр «Соціотерапія», школа 1 ступеня №330 «Русанівка» міста Києва, Жашківський ліцей №4 Жашківської міської ради Черкаської області.


  На підсумковій конференції з консультативної практики студенти ділилися незабутніми враженнями й досвідом:
«Проходження консультативної практики в Інституті педагогічної освіти та освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України стало вагомим етапом у нашому професійному становленні як психологів-консультантів. Ця практика надала унікальну можливість інтеграції теоретичних знань та практичних навичок у реальному консультативному процесі, «родзинками» якого з нами щиро ділилися професіонали-психологи Алла Миколаївна Шевенко та Іван Віталійович Заєць. Загалом, проходження консультативної практики значно поглибило розуміння процесу психологічного консультування, сприяло розвитку професійних компетенцій та заклало основу для нашого подальшого професійного зростання в галузі практичної психології» (Марія Димченко, Марина Комінська, Марія Романенко, Данило Добров, Алла Буравльова, Аліна Петренко, Софія Кравчук, Анастасія Козирева);


  «Цікавий момент: ми потрапили в межах практики на круглий стіл, де брали участь на рівні з докторами психологічних наук й іншими визнаними фахівцями у галузі вітчизняної психології та дискутували на тему європейського стандарту психолога і впровадження змін у систему вищої освіти у відповідності до запитів клієнтів» (Євгенія Головач, Регіна Гостенко, Златослава Гудзевата, Марія Поручник);


  «У Київському міському кризовому центрі «Соціотерапія» працює професійна мультидисциплінарна команда з психологів, психотерапевтів й інших спеціалістів, які забезпечують клієнтам програму реабілітації наслідків різноманітних психологічних травм: тривоги, фобії, відчуття напруги, безнадійності, стресових і депресивних станів, почуття провини, безсилля тощо. Нам пощастило долучитися до роботи фахівців в межах групових консультацій, завдяки чому набути нового безцінного професійного досвіду» (Едуард Галицький, Олександр Воробченко, Денис Гонтар, Олексій Іванов, Микита Мостовенко, Максим Якимчук);

 


  «Практика в Ірпінському фаховому коледжі НУБіП України залишила у нас надзвичайно позитивні враження. Ми мали можливість безпосередньо спостерігати за роботою досвідченого психолога Інни Михайлівни Леонової. Особливо цінним було те, що ми змогли застосувати отримані теоретичні знання безпосередньо на практиці, розвиваючи навички індивідуального та групового консультування. Керівник на базі практики, Інна Михайлівна, завжди була готова надати допомогу та поради, що сприяло нашому професійному розвитку. Завдяки її підтримці ми відчули себе частиною професійної команди та отримали безцінний досвід, який буде надзвичайно корисним у нашій майбутній роботі. Також варто відзначити доброзичливу атмосферу та підтримку з боку всього колективу коледжу, що створило комфортні умови для проходження практики і сприяло нашому успішному навчанню» (Марія Слупська, Петро Штинь, Дарина Вальорко, Анастасія Смашна, Анастасія Шелухіна, Анастасія Жабокрик, Вікторія Сарнавська, Поліна Улитич).

 


  «Печерський районний у місті Києві центр соціальних служб – заклад, що проводить соціально-психологічну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах. Тому консультативна складова займає визначальне місце у роботі фахівців Центру. Ми змогли долучитися до проведення консультацій за методами психологічних напрямків сімейного консультування: системної сімейної терапії за Вірджинією Сатір, методу Готтмана, теорії Мюррея Боуена, структурної сімейної терапії та стратегічної сімейної терапії тощо. Також ми були залучені до планування соціально-психологічних програм для клієнтів центру» (Валерія Довгорук, Аліна Крижанівська, Євгенія Кучер, Єлизавета Лінкіна, Софія Місяць).
  Керівники практики, доценти кафедри психології Ярослава Зелінська й Олена Шевцова високо оцінили здобутки студентів під час практики, привітали усіх з успішним завершенням консультативної практики та навчального року, побажали майбутнім психологам натхнення й успіхів у подальшому професійно-навчальному поступі.


  Кафедра психології висловлює щиру вдячність усім представникам баз практики за співпрацю, високий професіоналізм, відкритість, творчий підхід до організації і проведення консультативної практики для студентів-психологів НУБіП України!

Олена Шевцова,
доцент кафедри психології

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook