Успішний результат практичної діяльності студентів-міжнародників першого курсу
Успішний результат практичної діяльності студентів-міжнародників першого курсу
7 липня 2024 року
Студенти першого курсу, що навчаються за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», протягом 10 червня - 7 липня пройшли навчально-ознайомчу практику з фаху. Цьогоріч базами практики стала велика кількість установ і підприємств, які займаються міжнародною діяльністю. Це зокрема Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв (ГДІП), ГО «Український Інститут політики», ГО «Центр цифрових досліджень», Благодійний фонд «Співдія», Департамент суспільних комунікацій КМДА, Черкаська, Васильківська, Звягільська, Чернігівська, Славутська, Гребінківська, Верхньодніпровська міські ради, Савранська селищна рада, Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація, представництва, торгівельні та інші вітчизняні та іноземні резиденції України.
Керівниками практики від університету були доценти кафедри міжнародних відносин і суспільних наук - кандидат історичних наук Сергій Асатуров і кандидат політичних наук Богдан Грушецький. Студенти також ознайомилися з правилами безпеки під час проходження практики в рамках інструктажу з охорони праці, який для них провела доцент кафедри охорони праці і біотехнічних систем у тваринництві Тетяна Зубок.
Ключовою базою практики стала Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, адже саме вона прийняла найбільшу кількість студентів. Практика у ГДІП дала можливість застосувати на практиці базу знань, отриману у НУБіП України в роботі з документами, покращити вміння аналізувати контент, розміщений в соціальних мережах, створювати коментарі до дискусії спікерів круглих столів. Одне із завдань було запропонувати нові напрями співпраці між НУБіП та ГДІП. Практика сприяла отриманню цінного досвіду та обізнаності про важливість стратегічної комунікації в сучасних умовах, особливо в контексті протидії дезінформації та просування позитивного іміджу України на світовій арені. Даний досвід студенти отримали, беручи участь у круглих столах, організованих ГДІП. Як відзначив Ніколай Алятін: «Навчально-ознайомча практика дала змогу отримати нові знання про міжнародні аспекти діяльності українських дипломатів, міжнародно-культурну діяльність в ракурсі стратегії розвитку публічної дипломатії; зрозуміти, з якими професійними викликами стикаються дипломати, з’ясувати як безпечно використовувати соціальні мережі та цифрові платформи у міжнародній дипломатії».
Особливу увагу привертає активна діяльність студентів, що проходили практику у ГО «Український Інститут політики» на чолі з відомим експертом і блогером Русланом Бортником. Владислав Мельничук відзначає: «Це був цінний досвід у глибокому аналізі міжнародних подій на основі висококваліфікованого підходу до вивчення політичної реальності». Практиканти досліджували інформаційні процеси, зокрема аналізували Швейцарський саміт миру та здійснювали моніторинг західної преси. Вони отримали незамінний досвід у роботі з інформаційними ресурсами та впевнено навчилися їх використовувати для підготовки аналітичних матеріалів. Крім того, студенти долучалися до запису у студії блогу Руслана Бортника на Youtube і навіть спробували самостійно записати власний відеоблог.
Не менш насиченою була і практика в рамках міських, селищних і районних рад. Студенти мали можливість перекладати листи з іноземної мови на українську, що вдосконалило їх мовні та перекладацькі навички, а також дозволило краще зрозуміти міжнародні аспекти роботи. Як підкреслює Катерина Якименко, «при роботі з важливими паперами я також засвоїла те, що треба звертати увагу на дрібниці і уважно вчитуватися в інформацію».
Особливу увагу було приділено створенню грантових заяв для міжнародних донорів. Вони були присутні на засіданнях міських, селищних і районних рад, на яких обговорювалися важливі для громад рішення. Долучалися студенти і до соціально значущих завдань, наприклад плели сітки для воїнів ЗСУ.
І, звісно, важливою складовою навчально-ознайомчої практики з фаху була робота з приватними підприємствами, що займаються міжнародною діяльністю, зокрема в логістичній фірмі «БЛГ ВІДІ ЛОГІСТІКС», страховій компанії «ПЗУ Україна», аграрній компанії ТОВ Soufflet Agro Ukraine, агробіологічній фірмі «БТУ-ЦЕНТР». Студенти брали участь у міжнародних бізнес-форумах, переговорах з іноземними партнерами й інвесторами. Цей досвід дозволив краще розуміти міжкультурні аспекти управління бізнес-процесами та цінність глобальних партнерств у сучасному світі.
Окрім того, студенти-міжнародники взяли участь у багатьох різноманітних публічних заходах, на які їх запрошувала кафедра міжнародних відносин і суспільних наук НУБіП України, зокрема в організованому нею Всеукраїнському науково-практичному вебінарі «Відносини Україна-Європейський Союз: трансформація міжнародної парадигми», а також зустрічі з дослідником міжнародних відносин, керівником аналітичного центру AdAstra Тарасом Проданюком зі студентами-міжнародниками НУБіП.
В рамках ГДІП практиканти відвідали круглий стіл «10 років агресії: економічні наслідки для московії», круглий стіл «Саміт миру в Швейцарії як тест на мир чи Третю світову війну». Також вони взяли участь у Всеукраїнському форумі «Державотворець: молодь у відновленні держави», зустрічі з експертами Асоціації малих міст України «Фінансування ЄС: поради та рекомендації», прослухали онлайн-лекцію доктора Тайі Сунь «Делегована цензура: Динамічний, багаторівневий і багатоступеневий режим контролю інформації в Китаї».
Впевнені, що студенти-першокурсники отримали неоціненний перший досвід практичної діяльності, що сприятиме їм у виборі їх подальшого карєрного шляху. Вітаємо з успішним проходженням навчально-ознайомчої практики з фаху!
Сергій Асатуров і Богдан Грушецький,
керівники практики,
доценти кафедри міжнародних
відносин і суспільних наук