Знайомство гуртківців із неймовірною флорою Голосіївщини на практиці з ботаніки
Із 17 по 22 червня 2024 р. студенти першого курсу спеціальності 101 «Екологія», велика частина яких є членами та членкинями наукового гуртка «Екологія довкілля», проходили навчальну практику з ботаніки, керівниками якої були викладачі – доценти кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції Чурілов Андрій Михайлович та Середюк Олександр Олексійович. Впродовж тижня студенти дізналися про види рослини, які поширені у НПП «Голосіївський», зокрема на території ботанічного саду НУБіП України та поблизу озера Дідорівка. Так, молодь збирала та висушувала рослини для гербарію, а також фотографувала і завантажували у додаток ІNaturalist фото понад 100 видів рослин.
У першу чергу було досліджено і визначено види рослин, які приурочені вологим низинним урочищам, тобто індикаторними видами таких місцезростань. Серед них такі види як верболіззя квентеподібне (Lysimachia clethroides) та верболіззя лучне (Lysimachia nummularia), жируха недоторкана (Cardamine impatiens).
У ботанічному саду рідного університету зустрічали ми також і гортензію дуболисту (Hydrangea quercifolia), яка є універсальним чагарником, що використовується у в якості солітера та в масових посадках. Також серед чагарників впізнали і усім добре відому ліщину звичайну (Corylus avellana), горішки із якої полюбляє чи не кожен пересічний. Проходячи лісовими стежками ми помітили багрину звичайну/Лаконос американський (Phytolacca americana), яка вважається декоративною рослиною завдяки своїм привабливим ягодам, що можуть бути використані для отримання натуральних барвників.
Багата флора Голосіївського лісу і на рослини із родини глухокрапивових, зокрема, глуха кропива плямиста (Lamium maculatum), чистець лісовий (Stachys sylvatica), яка цінується за свої лікувальні властивості.