Ознайомлення із дивовижним світом природи гуртківцями на практиці із зоології

2 липня 2024 року

  Із 10 по 15 червня 2024 р. студенти першого курсу спеціальності 101 «Екологія», велика частина яких є членами та членкинями наукового гуртка "Екологія довкілля", проходили навчальну практику із зоології, керівником якої був професор кафедри екології агросфери та екологічного контролю Гайченко Віталій Андрійович. Впродовж цих днів студенти та студентки дізналися про види тварин, які поширені у НПП «Голосіївський», детальніше ознайомилися з тим, які саме червонокнижні тварини є в заповідниках України, також ознайомилися із типами пасток для комах.
  Зокрема, під час практики було досліджено домінуючі види поблизу озера Дідорівка: сріблястих мартинів, крячків, крижнів, навіть зворотню міграцію жаб - за цим всім студенти і студентки із щирим захопленням спостерігали під час екскурсії озером. 

  Опісля походу до озера було встановлено феромонні пастки на самців дрібних комах, а вже наступного дня у Голосіївському лісі й пастки Барбера - різновид ентомологічного обладнання, які використовуються для лову комах, що повзають по поверхні ґрунту. Самі пастки розраховані на випадкове потрапляння у них комах, які пересуваються.

  Проте навіщо нам ці пастки взагалі потрібні? Для чого їх встановлювати? Насправді все дуже просто: завдяки пасткам можна з'ясувати які саме види комах характерні для певної території. Наприклад, за два дні після встановлення феромонних пасток на території поблизу 4-го навчального корпусу НУБіП України у них було зафіксовано ґрунтові оси, безліч павукоподібних, мурашок, метелика, яблуневих плодожерок, та навіть семиточкове сонечко і хатню муху, які скоріше за все випадково туди потрапили. У будь-якому випадку це ще раз підтверджує наявність цих видів на досліджуваній території.
  У пастках Барбара виявилося ще цікавіше, оскільки на обліковій території лісу площею 10 м² було виявлено 15 особин твердокрилих, 2 ківсяки, 7 павукоподібних, 3 перетинчастокрилі, 8 двокрилих і 10 мурашок, що демонструє все дивовижне різноманіття видів комах Голосіївського лісу. У лабораторії за допомогою лупи та використання мікроскопу ми змогли детальніше ознайомитися із морфолого-генетичними особливостями будови тіла комах та їх способами живлення.

 

  Стомлені після насиченого тижня практики, проте сповнені ентузіазму, студенти ще довго згадуватимуть ті неймовірні враження від знайомства із цікавими екземплярами зоологічного світу.


Олександра Новікова,
членкиня наукового гуртка, студентка 1-го курсу спеціальності 101 «Екологія»

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook