Виробнича практика магістрів – крок до прийняття самостійних рішень в реальних умовах
Поділитись:
2 липня 2024 року
Виробнича практика з фаху здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти є одним із важливих видів навчальної роботи і здійснюється з метою набуття виробничих навиків приймати самостійно рішення в реальних виробничих умовах. Вона покликана підготувати майбутніх спеціалістів до реальної практичної роботи, забезпечити належний рівень їхньої професійної підготовки.
Відповідно до робочого навчального плану та наказу від 20.12.2023 р. № 1317 «Про організацію практичного навчання студентів у другому семестрі 2023-2024 навчального року» для підготовки фахівців спеціальності 071 «Облік і оподаткування» 02 липня 2024 року був проведений Інструктаж для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти щодо проходження виробничої практики з фаху.
Володимир Литвиненко, завідувач кафедри обліку та оподаткування, визначив мету практики, якою є вивчення напрямків діяльності та організації роботи підприємств, установ, де проходитиме практика: закріплення, поглиблення і розширення знань з теоретичних дисциплін та їх застосування до розв'язання актуальних проблем; одержання навиків та підготовка до майбутньої роботи за спеціальністю. Завідувач кафедри розкрив завдання практики, як вивчення структури та організації діяльності підприємств, установ за місцем проходження практики, ознайомлення з питаннями наукової організації обліку, засвоєння методів чисельного дослідження задач, спрямованих на розв'язування конкретних проблем з обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування, вивчення документації та ознайомлення з вимогами до її оформлення, поглиблення навиків роботи з комп’ютерними програмами та набуття практичних навиків на робочих місцях.
В інструктажі взяли участь викладачі кафедри обліку та оподаткуванні і кафедри статистики та економічного аналізу.
Гарант освітньої програми, доцент кафедри обліку та оподаткуванняТамара Гуренко ознайомила здобувачів вищої освіти із Наказом № 886 «С» від 29.05.2024 р. «Про направлення на виробничу практику» здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» освітньої програми «Облік і аудит» з 08.07.2024 р. до 25.10.2024 р. Гарант ознайомила магістрів із методичними рекомендаціями, які розміщені на сайті кафедри обліку та оподаткування та орієнтовним тематичним планом з питань організації бухгалтерського обліку та облікового процесу суб’єкта господарювання; особливостями формування облікової політики та функціонування облікових підрозділів на підприємстві; документування господарських операцій з документообігу; особливостями організації обліку активів, капіталу та зобов’язань; формуванням та опрацюванням фінансової й управлінської звітності суб’єкта господарювання; особливостями оподаткування прямими та непрямими податками; плануванням внутрішнього контролю на підприємстві з методикою узагальнення його результатів для прийняття управлінських рішень. Сконцентрована увага магістрів на проведенні оцінка стану обліку (аналізу, контролю (аудиту) у відповідності до предмета та об’єкта дослідження магістерської кваліфікаційної роботи. Була звернута увага на терміни підготовки, здачі на перевірку та захисту звітів відповідно до наказу.
У процесі інструктажу здобувачі вищої освіти цікавилися організаційними моментами і певними деталями щодо висвітлення важливих питань у звітах при проходженні виробничої практики та певними деталями підготовки і захисту звітів. Питання задавали Микола Лазутін, Діана Матвійчук, Даниїл Оборський та ін.
Також обговорювалися питання обов’язків керівників практики та здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Викладачі кафедр обліку та оподаткування і статистики та економічного аналізу бажають здобувачам вищої освіти освітньої програми «Облік і аудит», щоб виробнича практика дала ще більшої впевненості у власних талантах, стати впевненими фахівцями з обліку, аудиту, аналізу і оподаткування та побачити особливості і можливості постійного вдосконалення.
Світлана ДЕРЕВ'ЯНКО, доцент кафедри обліку та оподаткування
Натисніть «Подобається», щоб читати новини НУБіП України в Facebook