Враження про навчання в кращому університеті наук про навколишнє середовище – Wageningen University (the Netherlands)

2 липня 2024 року

    В рамках академічної мобільності та програмою Erasmus+ з 1 січня по 12 березня 2024 року студенти Національного університету біоресурсів і природокористування України проходили навчання з двох дисциплін на базі Університету Вагенінген (Нідерланди). Зокрема, відповідно до наказу ректора університету від 29.12.2023 року № 2396 «С» були направлені на навчання студенти спеціальності 101 Екологія факультету захисту рослин, біотехнологій та екології – 3 курсу Анастасія Швець-Машкара та Анастасія Марченко, 2 курсу – Варвара Тіга та Таісія Меліхова. Варто зазначити що Університет Вагенінген входить до ряду найкращих університетів світу з наук Environmental Sciences, більше 10 років за Світовим рейтингом університетів GreenMetric займає 1 місце (World’s most sustainable universities UI Greenmetric world university ranking). Навчання в даному університеті розкриває чимало можливостей для студентів як у науковій сфері діяльності так і в сфері саморозвитку та набуття softs kills.

  

  

     Студентами було обрано дві навчальні дисципліни, які пов’язані із їхньою майбутньою професією, зокрема дисципліни “Global Water systems and Climate Change”, “Principles of Environmental Sciences”. Кожна дисципліна викладалася протягом п’яти тижнів. Відповідно з 1 січня по 2 лютого – вивчали дисципліну “Global Water systems and Climate Change”, 5 лютого по 8 березня – “Principles of Environmental Sciences”. Перша дисципліна, окрім основного матеріалу, включала також модуль з набуття у студентів спеціальних softs kills: вміння презентувати матеріал перед аудиторією, тримати контакт та комунікувати з аудиторією, вміння висловлювати свою думку на професійні тематики.
      Під час вивчення навчального матеріалу студенти мали змогу комунікувати з студентами даного університету, які були з різних країн світу. Загалом весь освітній процес передбачав виконання завдань у малих, попередньо сформованих, групках студентів, які включали осіб з різних національностей. Це є дуже важливим для даного університету щоб в групках були студенти з різних країн, оскільки освіта в університеті також включає вивчення інтернаціональної культури спілкування та поведінки.


 

 

     В рамках навчання, студенти мали змогу відвідати всесвітній музей ґрунтів, яких розташований на базі даного університету – World Soil Museum. Також для студентів кожного тижня були організовані різноманітні соціальні та культурні заходи, які допомагали адаптуватися до вимог та налагодити комунікацію з різними студентами.


 


     Деякі враження від студентів, що проходили навчання.


     Тіга Варвара: «Побувавши на навчанні в Нідерландах, я відчула, що кожен момент був наповнений неймовірними враженнями. Нова культура, відкритість людей і їхня доброзичливість залишили невиразне враження в моєму серці. Крім того, навчальна програма була настільки цікавою та насиченою новими знаннями, що кожен день я відкривала для себе щось нове. Це досвід, який назавжди залишиться в моїй пам'яті і допоможе мені рости та розвиватися у майбутньому. Поряд з академічними викликами, кожен момент проживання в Нідерландах приніс з собою неповторні пригоди і враження. Від спілкування з місцевими жителями до відвідування мальовничих місць і подій, я відчувала себе частиною цієї країни, частиною студентства університету. Поєднання навчання та відкриття нового світу культури, традицій і мистецтва дало мені безцінний досвід і розширило мої горизонти. Цей період в Університеті Вагенінген став для мене не лише часом навчання, а й незабутньою подорожжю самопізнання та особистого зростання».

       Таїсія Меліхова: «Мій незабутній досвід навчання в Університеті Вагенінген в Нідерландах був надзвичайно приємним. Заняття з висококваліфікованими викладачами, захопливі лекції та можливість спілкуватися зі студентами з усього світу зробили цей досвід неповторним. Вивчення нових предметів і культурний обмін підтримували стимулюючу та дружелюбну атмосферу. Ця подорож вартувала усіх зусиль та часу».

        Анастасія Швець-Машкара: «Я вперше взяла участь у Erasmus+ program, і мені надзвичайно сподобалося! Ми вивчали предмети про водні ресурси та кліматичні зміни, вивчили дуже багато нових підходів вирішення екологічних проблем (DPSIR, MSA), наш рівень англійської мови зріс відчутно, також нам треба було вчитися презентувати себе, говорячи вільно англійською мовою перед авдиторією, це було дуже складно! Але ми впоралися, і цей досвід є дуже цінним! Ми познайомилися з величезною кількістю людей з усього світу, і це неймовірно! Ми так багато дізналися про інші культури світу та про традиції Нідерландів! Ми багато подорожували країною, яка дійсно гарна та цікава! Ми подорослішали за ці 2 місяці обміну в Нідерландах і стали відповідальнішими. Я дуже рада, що взяла участь в цій програмі, та вдячна за можливість отримати цей безцінний досвід!»

     Анастасія Марченко: «Це був перший мій досвід за такою програмою! Сказати що там було легко, то – ні! Ми стикнулися з рядом викликів таких як організація документів на навчання, подорож до університету, поселення в гуртожиток. Проте, після того як ми прибули до міста Вагенінген і побачили розкішні корпуси Університету Вагенінген, ми збагнули що дуже нам повезло бути тут. Не даремно цей університет визнається світом як найкращий з освіти навколишнього середовища. В університеті досить чітко налагоджена система обслуговування і зокрема політика університету направлена на мінімізацію використання паперу та пластику. Навчання було досить насиченим, багато наукової літератури та завдань які передбачали багато дискусій та розробки власних рішень з конкретної екологічної проблеми. Ми працювали в малих групах і мали можливість познайомитися із різними студентами з інших країн, ми вивчали їхню культуру а вони нашу. Безперечно ми мали змогу покращити свій рівень англійської мови та набути нових професійних знань. Я дуже вдячна що потрапила на цю програму, цей досвід є неоціненним і є дуже важливим для мене. Я навчилася багато чому новому і зрозуміла наскільки важливо не боятися нових викликів, а намагатися їх реалізовувати і йти вперед!».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook