8 червня 2024, 19:17
Впродовж тижня з 3-го до 7-го червня згідно з наказом викладачі кафедри доценти Євгеній Бережняк та Сергій Павлюк відвідували курси з підвищення кваліфікації, які стосувалися надання невідкладної домедичної допомоги постраждалим особам. Дані заходи були організовані навчально-методичним Центром «Охорони праці та фахової освіти» НУБіП України, керівником якого є доцент кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Михайло Мотрич, а безпосереднім лектором і практичним інструктором з досліджуваних питань була кандидат біологічних наук, доцент кафедри, гігієніст сертифікований тренер ERC з ITLS та BLS Тамара Білько. Спікер ознайомила учасників курсів із алгоритмом виконання послідовних дій, які відповідно до протоколів має виконувати знаюча особа потерпілим громадянам.
Програма курсів включала в себе висвітлення теоретичних питань щодо поводження людей в надзвичайних ситуаціях і розгляду необхідних актуальних варіантів дій для надання домедичної допомоги особам, які її потребують. Зокрема, розглядалися питання надання домедичної допомоги, якщо людина перебуває без свідомості внаслідок аварійних ситуацій або ж за виникнення раптових серцево-легеневих порушень, як правильно переводити потерпілу особу, яка лежить без свідомості та має ознаки дихання у стабільно бокове положення, як потрібно діяти для відновлення прохідності дихальних шляхів, вміти проводити серцево-легеневу реанімацію, як оперативно діяти при переохолодженні, тощо. Дізналися вичерпну інформацію щодо сучасного наповнення (базовий набір) аптечок на кафедрах, індивідуальної та автомобільної. Інструктор також надала поради щодо придбання необхідних товарів, які постійно мають бути наявні в особистій сумці.
На практичних заняттях ми закріплювали теоретичні знання, де кожен із викладачів мав змогу самостійно опрацювати елементи переведення травмованої людини у стабільне бокове положення, зробити штучне дихання, швидко перевірити загальний фізичний стан потерпілого.
Опісля проведення вищезазначених процедур надалі тренувалися на манекенах ефективно проводити компресію грудини, а також виконувати такі операції за допомогою автоматичного зовнішнього дефібрилятора (АЗД) і мішка Амбу – ручного апарату для проведення штучної вентиляції легенів.
Разом з тим детально ознайомилися із випадками, як зупинити активну кровотечу за допомогою бинтів, джгутів, турнікетів, тощо. Також була приділена увага як потрібно діяти при укусах різноманітних комах (шершнів, бджіл, ос) і домашніх тварин.
По закінченню курсів викладачі отримали сертифікати, а також разом із ними відповідні знання, вміння і навички, які можна застосувати у реальній практиці.
Євгеній Бережняк, Сергій Павлюк,
доценти кафедри екології агросфери
та екологічного контролю