НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА З ГРУНТОЗНАВСТВА – ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ЕТАП ОВОЛОДІННЯ ДИСИПЛІНОЮ
Метою практики є реальне пізнання студентами ґрунту як особливого природного утворення, незамінного засобу виробництва, об’єкта і результату людської праці. Це пізнання повинно сприйматись в ракурсі останніх наукових досягнень і екологічних знань про ґрунтове вкриття. Для цього необхідно розвинути практичні навички студентів в галузі ґрунтознавства, схильність і здібності до творчого застосування професійних знань під час конкретної роботи в реальних виробничих умовах.
Для забезпечення ефективної практичної складової фахівців ОС «Бакалавр» під керівництвом доцента Станіслава Вітвіцького у ВП НУБіП «Агрономічна дослідна станція» відбулась навчальна практика з грунтознавства для студентів 1-3 групи 2 курсу агробіологічного факультету.
Під час практики студенти ознайомились із грунтовим покривом господарства, який представлений переважно чорноземами типовими та лучно-чорноземними грунтами. Менш поширені чорноземно-лучні, лучні та болотні грунти. У польових умовах студенти набули практичних навичок та вмінь по вивченню факторів ґрунтоутворення досліджуваної території та їх виливу на формування і розвиток ґрунтів, дослідженню закономірностей залягання ґрунтів на різних елементах рельєфу, з визначенням довжини, крутості схилу та його експозиції, практичному освоєнню морфолого-генетичного аналізу ґрунтів, виявленню причин розвитку ерозійних процесів, заболочування, переущільнення, засолення та нераціонального використання досліджуваних ґрунтів.
Станіслав Вітвіцький, доцент кафедри
грунтознавства та охорони грунтів ім. проф. М.К.Шикули