Студенти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерії» успішно захистили дипломні роботи

22 червня 2024 року

  Навчальний рік майже завершився, а отже попередні дні для студентів й викладачів факультету захисту рослин, біотехнологій та екології були активні та насичені роботою. З 20 травня по 1 червня пройшла весняна екзаменаційна сесія, яку студенти успішно завершили склавши всі іспити. Разом з тим, після попереднього заслуховування фінальних робіт на засіданнях кафедр, після перевірки на достовірність, новизну та унікальність протягом 10-13 червня на факультеті пройшов захист кваліфікаційних робіт на здобуття ОС «Бакалавр». 

  Захист робіт пройшов в змішаному форматі: для випускників денної форми навчання очно та онлайн для випускників заочної форми. Зі вступним словом до здобувачів та комісії звернулася декан факультету, професор Юлія Коломієць, яка щиро побажала легкого та успішного захисту бакалаврських робіт. Заступник декана, доцент Петро Дрозд зачитав наказ ректора про склад екзаменаційної комісії, ознайомив присутніх із регламентом проведення захисту.
  На захисті спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерії» працювала екзаменаційна комісія в наступному складі: голова комісії Світлана Прилуцька — доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики, гарант освітньої програми Олена Кваско — кандидат біологічних наук, завідувач кафедри екобіотехнології та біорізноманіття, член комісії Оксана Лобова — кандидат біологічних наук, доцент кафедри екобіотехнології та біорізноманіття, секретар комісії Наталія Нестерова — кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики.

 

  До уваги екзаменаційної комісії було представлено 44 роботи студентів денної форми навчання та 9 робіт студентів заочної форми. Слід відзначити студентів, роботи яких особливо сподобалися всім членам комісії, а саме Катерина Топчило, яка виконала дипломну роботу на тему «Дослідження впливу рибози на колагенові волокна за допомогою атомно-силової мікроскопії», науковий керівник к.б.н., завідувач кафедри екобіотехнології та біорізноманіття Олена Кваско. Катерина підкреслила актуальність обраної теми наголосивши на тому, що цукровий діабет тстав глобальною кризою в галузі охорони здоров'я з широким спектром ускладнень, які знижують якість життя та підвищують ризик смертності. Ключовим аспектом цих ускладнень є неензиматична глікація білків — процес, який прискорюється в умовах гіперглікемії, що часто зустрічається при діабеті. Глікація білків, у тому числі колагену, відіграє значну роль у патогенезі діабету, призводячи до пошкодження тканин і органів. Взаємодія між діабетом і структурною цілісністю колагену має значні наслідки для функціонування тканин і прогресування захворювання. Метою її роботи стало вивчення вливу глікації, індукованої рибозою, на механічні властивості колагенових волокон, як об’єкт досліджень Катерина зазначила колагенові волокна двох типів CDE та SDF у сухожиллях задньої кінцівки великої рогатої худоби.

 

  Станіслав Фурманець представив бакалаврську роботу на тему «Вміст фотосинтетичних пігментів у мікрозелені гороху за дії абіотичних чинників», науковий керівник д.б.н., професор, завідувач кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики Світлана Прилуцька. Станіслав підкреслив актуальність роботи й наголосив, що мікрозелень гороху має високу поживну цінність та швидкий цикл росту, підходить для вирощування у вертикальних фермах, міських теплицях та домашніх умовах, біотехнологічний підхід з використанням вуглецевих наноматеріалів допоможе зрозуміти їх переваги та ризики. Крім того, дослідження адаптації мікрозелені гороху до водного дефіциту сприятиме розробці стратегій підвищення стійкості агрокультур, а вивчення морфометричних показників, вмісту фотосинтетичних пігментів та активності антиоксидантних ферментів допоможе зрозуміти механізми стресостійкості рослин.

 

 

 

  До слова, всі виконавці кваліфікаційних робіт продемонстрували високий рівень підготовки, володіння знаннями, разом з тим кожна із представлених робіт базувалася на результатах власних експериментальних досліджень студентів. Екзаменаційна косіміція виділила 19 дипломів з відзнакою (1 студент еколог, 13 студентів біотехнологів, 5 спеціалістів із захисту та карантину рослин). Крім того, захистили дипломні роботи й студенти, котрі служать в лавах ЗСУ, а саме Дмитро Казіміров, Тимур Плющ.
  Вітаємо студентів та їх наукових керівників із успішним захистом бакалаврських робіт! Щиро вдячні головам та членам комісії за продуктивну роботу, витримку та професіоналізм. Дякуємо студентам факультету за плідне та наполегливе навчання. Запрошуємо випускників продовжити навчання на магістратурі факультету захисту рослин, біотехнологій та екології!

Наталія Батрак 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook