Висадка нової колекції рододендронів в Ботанічному саду
Висадка нової колекції рододендронів в Ботанічному саду
21 червня 2024, 9:00
21 червня 2024 року о 9 годині в Ботанічному саду відбудеться акція з висадки рододендронів.
Буде закладена нова колекція цих неймовірних та історичних рослин, загалом їх понад 150. Ботанічний сад НУБіП України стани чи не єдиним місцем в столиці України місті Києві з такою колекцією.
Участь в заході беруть члени ректорату та студентство. Запрошуємо всіх бажаючих!
ДОВІДКОВО:
Свою назву рододендрони одержали від грецьких слів троянда та дерево.
Дикорослі види рододендронів поширені в холодних і помірних, деякі - в гірських тропічних зонах всієї північної півкулі. Батьківщиною більшості відомих нині видів цих рослин є Східна Азія, значно менше їх (близько 30 видів) зростає в Північній Америці і лише 9 - у Європі.
Історія культури рододендронів нараховує вже більше трьох століть. Тривала садівнича практика свідчить про кращі результати культивування рододендронів й застосування їх в озелененні в тих краях і місцевостях, де ґрунтові й кліматичні умови схожі з умовами їх природного ареалу зростання.
Широка екологічна пластичність рододендронів сприяє використанню їх у паркобудівництві, озелененні міст, селищ та промислових підприємств.
Про високу адаптивну здатність та екологічну пластичність рододендронів певною мірою свідчить висока чисельність роду (близько 1200 видів й більше 30000 сортів та форм) та географія їх поширення.
В Україні природно зростають тільки 3 види рододендронів. Серед них рододендрон жовтий, ареал якого складається з суцільного, переривчастого та острівного місцезнаходжень, займає північно-східну частину Рівненської та північно- західну частину Житомирської областей. Це релікт дольодовикового періоду, який, за даними деяких авторів, вимирає і потребує контролю за станом популяцій. Занесений до Червоної книги України.
Другий вид рододендрон східнокарпатський або миртолистий (який у нас називають ще «червоною рутою») зростає окремими групами або заростями в субальпійському і альпійському поясах Карпат - від хребта Горгани до Чивчинських гір. Це рідкісний вид, чисельність якого зменшується. Тепер він охороняється в Карпатському біосферному заповіднику та в Карпатському національному природному парку, а також на скелі Близниця Рахівського району Закарпатської області. Має природоохоронний статус «неоціненний».
В українському Криму зростає вічнозелений вид рододендрон понтійський.
Пресслужба