Підсумки навчальної практики з технології виробів з деревини

19 червня 2024 року

  Навчальний рік добігає до завершення, період навчальних практик у студентів третього курсу спеціальності Деревообробні та меблеві технології в «екваторі». Практика є важливим видом навчальної роботи і здійснюється з метою набуття професійних навиків. Вона покликана підготувати майбутніх спеціалістів до практичної роботи.
  Для кращого розуміння процесів різання під час виготовлення виробів з деревини організовано виїзне заняття до українського представника компанії Leuco. Це холдинг, що складається з 12 підприємств, що знаходяться в Європі і за її межами, і близько 1200 співробітників, які проектують, конструюють і виробляють прецизійний інструмент і системи інструменту для обробки деревини, деревних матеріалів і пластмас. А саме дискові пили і подрібнювачі, ножові головки і ножі, насадні і кінцеві фрези, різні пристрої для кріплення інструменту, затискні патрони і свердла, а також прецизійний інструмент спеціального призначення.

   

  Під час бесіди дізнались чимало про новинки компанії. Наприклад, нові алмазні форматні дискові пили, які мають у 20 разів довший робочий ресурс. Про можливість формування пазів шириною 8,5 мм за один прохід з високою якістю різання за допомогою фрези з системою g5. У презентаційному відео побачили пили для систем з ЧПК, зуби яких з виїмкою на задній грані. Характерне тонке виконання полотна, шириною всього 2,5 мм, також має позитивний вплив на якість різу. Побачили фрезу з формою корпусу, що надає інструментам ще більшої стійкості та забезпечує дуже плавне різання за рахунок більшого осьового кута.

   

  Також була представлена нова ножова голівка для фрезерування деталей для зведення будинків, яка вражає рівними поверхнями без сколів та великим робочим ресурсом. Ще дізнались про технологію Nestingвиконання максимальної кількості технологічних операцій на одному деревообробному центрі та отримання деталей фактично готових для подальшого складання виробу. Студенти задавали багато питань стосовно кріплення інструменту, відмінностей та особливостей різних типів патронів. І отримали вичерпні відповіді.
  Згідно робочої програми заплановано відвідування ТОВ «Ліра». Це підприємство із повним циклом перероблення деревини, що спеціалізується на виготовленні меблевого щита та погонажних виробів.

    

  Виробничий процес тут розпочинається із первинної переробки – розпилювання колод на необрізні дошки та чотирьохкантні бруси з допомогою стрічкопилкового верстату SERRA. Наступний етап – поздовжній розкрій на обрізні пиломатеріали. Із великою цікавістю студенти розглядали систему контролю середовища та параметрів процесу сушіння деревини в конвективній сушарці із корисним завантаженням до 150 м3.
  В даний час виробництво оснащене сучасним деревообробним обладнанням. Так, на ділянці оптимізації деревини – працює лінія компанії PAUL, на ділянці виробництва погонажних виробів – чотиристоронній верстат компанії WEINIG. Як робочий інструмент (дискові пили, фрези, ножі) використовується продукція компанії Leitz.

     

  На підприємстві змонтована потужна система аспірації. На цьому підприємстві всі відходи переробки деревини підлягають сортуванню та доподрібненню на відповідні фракції, їх реалізують в городні господарства, конюшні. Частково використовують для власних потреб – опалення та в сушильному господарстві.
  Останній етап – виготовлення меблевого щита. Технологія включає підбір за текстурою, формування та пресування щита, калібрування в розмір за товщиною та форматне обрізування, лагодження (за потреби).

   

  І, звичайно, не обійшлось без індивідуальних завдань. Практиканти, проаналізувавши особливості виробництва, розробляли рекомендації щодо вдосконалення процесу. Технологічні рішення спрямовані на автоматизацію виробництва та контролю якості продукції, розширення асортименту через введення додаткових технологій. Увага також приділена відходам виробництва – зручності подачі до подрібнювача, перероблення обрізків меблевого щита, розширення напрямів застосування тріски.

  Тільки позитивні враження залишились у студентів після знайомлення із різними виробничими процесами. Також майбутні фахівці отримали потрібний досвід організації технологічних потоків та відповідних практичних навиків.
  Окрема подяка відповідальним від виробництва за небайдужість та цікавий супровід під час перебування на підприємствах!

Олександра Горбачова,
керівник навчальної практики ТВД

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook