Враженнями про навчання з домедичної допомоги діляться представники кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності

15 червня 2024, 23:23
Homines, dum docent, discunt
Луцій Сенека


   У повсякденному житті екстрені ситуації виникають несподівано – забої, розтяги, переломи, відмороження, теплові удари, ураження електричним струмом, утоплення. Особливе значення в реаліях сьогодення має вміння надати першу долікарську допомогу при дорожньо-транспортних пригодах, пораненим під час збройних протистоянь, транспортування пораненого в сектор укриття.
   В цих ситуаціях повинна бути надана екстрена медична допомога. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках важливо діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.
Першу долікарську допомогу потерпілому може надавати не тільки медичний працівник, але і кожна людина повинна мати відповідні навички і навчатися цьому треба зі шкільної лави. 

   Представники кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності успішно пройшли курс з підвищення кваліфікації співробітників НУБіП України на тему: «Домедична допомога у разі нещасних випадків на виробництві в умовах воєнного стану»
    Даний курс проводила викладач кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві к.б.н., доцент Тамара Білько. На початку лектор розповіла про важливість запропонованої теми, наголосивши, що за умови, коли 10% населення країни володіє правилами надання першої домедичної допомоги, летальність на догоспітальному етапі зменшується в середньому на 20%. При досягненні цього показника в Україні можливо щороку рятувати 26 тисяч осіб. Лектор детально пояснювала етапи допомоги, послідовність дій. Наступне заняття полягало у практичному засвоєнню матеріалу.

   Можемо відзначити, що навчання проходило на високому професійному рівні, відчувались навички практичного застосування знань, про які розповідала лектор.

    Значення першої медичної допомоги важко переоцінити. Вчасно й правильно надана медична допомога у більшості випадків не тільки рятує життя потерпілого, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження. Уміння надавати першу долікарняну допомогу хворим та постраждалим у надзвичайних ситуаціях є одним з найважливіших обов’язків кожної людини.
 

Піскунова Л.Е., доцент кафедри загальної екології,
радіобіології та безпеки життєдіяльності;
Зінченко Я.В., завідувач лабораторії кафедри загальної екології,
радіобіології та безпеки життєдіяльності.
 

 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook