АКТИВНА УЧАСТЬ ГУРТКІВЦІВ У НАУКОВИХ ЗАХОДАХ УНІВЕРСИТЕТІВ УКРАЇНИ

7 червня 2024 року

 Квітень і травень 2024 року виявилися насиченими різними науковими заходами для членів студентського наукового гуртка «Фітопатологія» (науковий керівник д. с.-г. н., проф. кафедри фітопатології Мирослав Піковський). Зокрема, учасники нашого гуртка 24 квітня взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти «Молодь – аграрній науці і виробництву. Інноваційні технології в агрономії, лісовому та садово-парковому господарстві, землеустрої, електроенергетиці», яка проводилася в онлайн форматі Білоцерківськім національним аграрним університетом. На даному заході, Маньків Катерина (студентка 2 курсу спеціальності 202 Захист і карантин рослин) та Круковський Руслан (студент магістратури освітньої програми Захист рослин), представили свою роботу на тему «Діагностика грибних хвороб рослин Thuja spp».


 У травні 2024 року відбулося розширене засідання гуртка «Захист і карантин рослин» Херсонського державного аграрно-економічного університету в онлайн форматі. Активними учасниками даного заходу стали і інші заклади вищої освіти: Державний біотехнологічний університет, Львівський національний університет природокористування та Національний університет біоресурсів і природокористування України.


 Зі вступним словом до всіх присутніх звернулася завідувачка кафедри ботаніки та захисту рослин ХДАЕУ Марковська Олена Євгеніївна, яка привітала всіх присутніх із Днем вишиванки та подякувала за участь у конференції і бажанні поділитися своїми науковими напрацюваннями.
 Із доповіді на тему «Рослини роду Лаванда як фактор збереження і примноження біорізноманіття агроценозів» виступила Стеценко Ірина Ігорівна, доктор філософії зі спеціальності 201 «Агрономія». Вона розповіла про перспективу використання рослин та поділилася інформацією про моніторинг фітосанітарного стану плантацій.

 

 

 Надалі присутні заслухали доповідь на тему «Nezara viridula в агроекосистемах України», яку зробила Леженіна Ірина Павлівна, кандидатка біологічних наук. При цьому було приділено увагу морфологічним особливостям незари зеленої та її шкодочинності.

 

 Мринський Іван Миколайович, кандидат сільськогосподарських наук, представив доповідь на тему «Клоп жовто-бурий мармуровий. Ідентифікація, моніторинг та заходи захисту».

 

 

 Здобувачі вищої освіти також зробили низку цікавих доповідей: Бакін Микита на тему «Троянда ефіроолійна – шкідливі організми та їх контроль», Грищук Вадим – «Динаміка основних хвороб на рослинах ріпаку озимого в умовах Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України», Шпот Марта – «Динаміка поширення карантинних організмів у Львівській області».

 


 У процесі засідання було проведено активну дискусію щодо різних питань, до якої долучилися гуртківці.
 Не зупиняємося на досягнутому і будемо продовжувати брати участь у наукових заходах і співпрацювати з різними університетами.

Катерина Маньків,
студентка 2 курсу,
спеціальності захист і карантин рослин  

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook