Педагогічна практика – важливий компонент в освітньої складової при підготовці доктора філософії

4 квітня 2024, 11:37
В науку немає коротких шляхів
Японська приказка

 
    В рамках педагогічної практики здобувачкою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «Облік і оподаткування» Оленою ПОПОВОЮ для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (3 курсу) освітньо-професійної програми «Облік і аудит», Національного університету біоресурсів i природокористування України прочитано лекцію.
    Відповідно до Положення про педагогічну практику здобувача вищої освіти доктора філософії (PhD) НУБіП України педагогічна практика в системі вищої освіти на третьому освітньо-науковому рівні є одним з етапів професійної підготовки до науково- педагогічної діяльності, який має за мету закріпити навички практичної діяльності аспірантів щодо здійснення навчально-виховного процесу у вищій школі.
  В результаті проходження педагогічної практики здобувачі набувають та вдосконалюють навички i вміння навчально-методичної роботи, формують систему компетентностей майбутнього науково-педагогічного працівника, зокрема здатного здійснювати аналітичне осмислення стану та перспектив розвитку сфери освіти.
   Метою проведення лекції було ознайомлення здобувачів з результатами дисертаційного дослідження на тему: ”Формування управлінської звітності економічної безпеки підприємств аграрного бізнесу” в межах дисципліни «Управлінський облік».
    На початку лекції з вітальним словом до здобувачів звернувся завідувач кафедри обліку та оподаткування, к.е.н., доцент Володимир Литвиненко та гарант третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, доктор економічних наук, професор кафедри обліку та оподаткування Любов Гуцаленко, наголосивши на важливості формування інформації в управлінської звітності та її наданні менеджерами всіх рівнів управління для прийняття управлінських рішень.
    Оскільки Олена Попова здійснює свої дослідження в цьому напрямку то може представити особливості методичних підходів формування управлінської звітності економічної безпеки підприємств, що забезпечить результативне управління та контроль за здійсненням внутрішніх господарських операцій.
 
    На лекції були присутні науково-педагогічні працівники кафедри обліку та оподаткування, зокрема: д.е.н., професор Любов Гуцаленко, к.е.н., доцент Світлана Деревянко, к.е.н., старший викладач Любов Миськів та старший викладач
Олег Криворот.
 
   Під час проведення лекції розглядалися принципи управлінської звітності та особливості її формування. Здійснено порівняльний аналіз фінансової та управлінської звітності за виділеними автором ознаками. Досліджено, що управлінська звітність є більш детальною, інформативною та оперативною, порівняно із фінансовою і враховує особливості діяльності кожного підприємства та призначена винятково для його внутрішніх користувачів. Це робить управлінську звітність незамінною для досягнення оперативних та стратегічних цілей суб’єкта господарювання. Лектором окреслено значення управлінської звітності для потреб ефективного менеджменту підприємства. Здобувачі взяли активну участь в обговоренні теми, після чого зроблено висновок про неможливість існування єдиного підходу до підготовки управлінської звітності через наявність об’єктивних та суб’єктивних чинників, які повинні бути враховані менеджерами підприємства в процесі розробки, затвердження та постійного удосконалення її форм.
 
 
     Лекція визвала жваві дискусії та обговорення. Спорстерігалась цікавість здобувачів, яка супроводжувалась певними питаннями.
     За результатами лекції відбулось її обговорення щодо методики викладання та покращення ораторської майстерності.
   Бажаємо здобувачу освітнього ступеня доктор філософії Олені Поповій та її науковому керівнику д.е.н., професору Любові Гуцаленко вчасно завершити розпочате дослідження за успішно захистити свої наукові результати.
 
Володимир ЛИТВИНЕНКО
в.о. завідувача кафедри кафедри
обліку та оподаткування

 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook