Викладачі економічного факультету – учасники 11 Міжнародного тижня Латвійського університету природничих наук і технологій у рамках програми академічної мобільності Еразмус+

22 травня 2024 року
   14-18 травня 2024 р. у Латвійському університеті природничих наук і технологій (LBTU) пройшов 11 Міжнародний тиждень Еразмус+, до якого долучилися учасники багатьох країн: Литви, Естонії, Польщі, Чехії, Туреччини, України. У складі делегації з НУБіП України економічний факультет представили д.е.н., професор кафедри фінансів Юлія Негода; к.е.н., доценти кафедри статистики та економічного аналізу Тетяна Куць і Оксана Макарчук.

  Міжнародний тиждень Еразмус+ відкрила декан факультету економіки та соціального розвитку Андра Звірбуле, яка представила історію створення Латвійського університету природничих наук і технологій та висвітлила особливості його сучасного розвитку; також детально розповіла про здобутки та перспективи розвитку факультету економіки та соціального розвитку, який вона очолює. Під час організаційної зустрічі, учасники мали можливість представити себе та познайомитися з колегами з різних країн.
 
    Захід став майданчиком для обміну сучасними знаннями та професійним досвідом. Колеги та студенти Латвійського університету природничих наук і технологій долучалися до проведення лекцій викладачів, зокрема, лектор турецького університету Ерхан Іскан провів лекцію на тему: «Світові ціни на продукти харчування та їхній вплив на економічні показники»; професор Людвік Віке з Варшавського університету наук про життя висвітлив тему: «Розвиток виробництва енергії з відновлюваних джерел»; професорка Алдона Завойска розглянула матеріал щодо сучасних викликів стійкого розвитку у країнах ЄС. Доценти Тетяна Куць та Оксана Макарчук представили презентацію на тему: «Сільське господарство України: наслідки та виклики розвитку в умовах російської війни», де було висвітлено основні тренди розвитку сучасного сільського господарства України з урахуванням змін, пов’язаних з російською війною.
    Під час 11-го Міжнародного тижня були представлені й інші доповіді. Студенти виявили зацікавленість до гостьових лекцій за актуальною тематикою щодо стійкого розвитку сучасного аграрного сектора, відновлюваних джерел енергії, паралельно дискутуючи та наводячи приклади тенденцій розвитку даного сектора у Латвії.
 
   У рамках проведення Міжнародного тижня Еразмус+ всі викладачі-учасники презентували інформацію про свої університети на Ярмарці міжнародної культурно-освітянської співпраці. Крім того, колеги з Латвійського університету природничих наук і технологій провели незабутні екскурсії, які познайомили представників з різних країн з історичною та природною спадщиною Латвії.

    Участь у 11-му Міжнародному тижні Еразмус+ сприятиме поширенню сучасних світових підходів у освітній та науковій роботі, використання їх багатовекторності; а також активізує співпраці з Латвійським університетом природничих наук і технологій (LBTU) як у навчальному, так і науковому напрямку.
 
Оксана Макарчук,
доцент кафедри статистики та економічного аналізу 
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook