Вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні
8 травня в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, Україна вшановує пам'ять тих, хто боровся з нацизмом, а також мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації. Цьогоріч це свято вперше відзначається за європейською традицією саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.
Для України Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу нацистської Німеччини на Польщу, саме того дня німецька авіація вже бомбардувала Львів. Друга світова війна для України не обмежувалася бойовими діями та окупацією територій, українці брали участь у бойових діях на всіх воєнних театрах. Для нашого народу ця війна не лише історія перемоги над нацизмом, але й національна трагедія. За різними даними у війні загинуло від 8 до 10 мільйонів українців та інших народів, які проживали на території України. Це були як воїни, які віддали своє життя на полях бою, так і мирні цивільні, що постраждали від репресій, депортації, голодомору, військових операцій та нацистських злочинів, майже 700 міст було зруйновано.
Для нас перемога над нацизмом – це передовсім нагадування про катастрофу, а не тріумф одних народів над іншими. Пам’ять про війну навчає нас цінувати мир та захищати його.
Саме про йшлося на зустрічі психологів-першокурсників напередодні свята, 7 травня 2024 року.
Доцент кафедри психології
Лариса Смолінчук