ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ В РАМКАХ ПРОЄКТІВ ECOTWINS ТА USAID «ЕКОНОМІЧНА ПІДТРИМКА УКРАЇНИ»
Стрімкий розвиток сучасних технологій, швидкий темп змін у науці вимагають від викладачів постійного оновлення знань і навичок. Тому викладачі кафедри транспортних технологій та засобів в АПК постійно підвищують професійний рівень, вдосконалюють свої знання, щоб забезпечити якість освіти, інноваційного розвитку та підготовки кваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на ринку праці.
Викладачі кафедри прийняли участь в двотижневому циклі міжнародного стажування (з 03 по 14 березня 2024 року) Літня школа з практик сталого сільського господарства (Summer School in Sustainable Agriculture Practices) на базі Школи міжнародного бізнесу ESCI–UPF (Барселона, Іспанія). Літня школа була організована в рамках проєкту HORIZON EUROPE, ECOTWINS «Розвиток дослідницького потенціалу та підвищення кваліфікації і навичок групи дослідників НУБіП України з агроекологічної інтенсифікації галузі рослинництва».
Також ми прийняли участь в програмі підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої освіти ІІІ-IV рівнів акредитації України «Особливості перевезення аграрної групи товарів залізничним і автомобільним транспортом в сучасних умовах воєнного стану». Навчання проводилися в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України», який реалізується за сприяння проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України».
Даний курс був підготовлений Громадською організацією «Міжнародна фундація розвитку», Громадською організацією «Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та навчальною платформою «Агрокебети». Спікери Львівської політехніки в своїх лекціях представили велику кількість матеріалу щодо особливостей конструкції, експлуатації та технічного утримання транспортних засобів для перевезення вантажів аграрної групи залізничним та автомобільним транспортом, оцінки ризиків при перевезеннях згідно вітчизняних і європейських вимог та безпеки перевезень.
Особливий інтерес викликали доповіді директора логістичної компанії Агрейн Транс Ігоря Пилипенка щодо особливостей перевезень урожаю зернових культур автотранспортом в умовах війни та моніторингу і усунення ризиків. Такі діалоги з представниками бізнесу дуже цінні і інформативні, супроводжувалися питаннями і змістовними відповідями щодо забезпечення ланцюгів автоперевезень аграрної продукції.
Дискусії велися при обговоренні вибіркових робочих програм по дисциплінам агрологістики.
Підвищення кваліфікації дозволяє викладачам бути в курсі останніх тенденцій та методів навчання, здобувати нові ідеї та підходи до досліджень та освітнянської діяльності. Це сприяє створенню стимулюючого середовища для інновацій, допомагає підготувати студентів до викликів сучасного світу.
Вікторія Опалко