“Люди перестають мислити, коли перестають читати” - чергове засідання гуртка "Ключ до істини"

20 березня 2024 року

 19.03.2024 року традиційно відбулося засідання студентського наукового гуртка «Ключ до істини», де гуртківці обговорили надважливу проблему в сучасному суспільстві. А саме – важливість читання в житті людини. Надзвичайно приємним був той факт, що гуртківці були стурбовані цією проблемою і запропонували її для обговорення.


 Девізом засідання обрали вислів відомого філософа-просвітителя Дені Дідро “Люди перестають мислити, коли перестають читати”. У процесі обговорення були представлені доповіді, де і мали місце факти стосовно проблеми читання в сучасному суспільстві.
В епоху інформаційного суспільства спостерігається значний спад інтересу до читання, змінюється роль і місце читання в житті людей, воно втрачає свою значущість, а новітні інформаційно-комунікаційні засоби створюють ілюзію повноцінного еквівалента читанню книг.
 Члени гуртка, студенти 1 курсу 10 групи спеціальності «Агрономія» Буйвал Кірріл і Литвинчук Аріна представили дані дослідження відомого соціолога і культуролога С. Плотнікова, про те, що людина, яка читає, більш розвинена інтелектуально, здатна адекватно, більш критично оцінювати ситуацію, має розвиненішу пам'ять і активну творчу уяву, краще володіє мовленням, точніше і правильніше формулює власні думки, більш грамотно пише


 Крім того, результати дослідження засвідчили, що більше читають молодші, освіченіші та заможніші українці. Жінки читають частіше, ніж чоловіки (принаймні кілька разів на тиждень – 33 % і 21 % відповідно).
Доповідачі наголосили, що за результатами результатів проведеного дослідження С. Плотнікова, проблема читання є не лише педагогічною, а й соціальною, загальнодержавною проблемою.
Тому підтримка й розвиток читання має стати одним із пріоритетних напрямків реформування сучасної освіти України.

 

Тетяна Кичкирук,
науковий керівник гуртка
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook