Освітянам Київщини представлено потенціал НУБіП у справі підготовки вчителів профільного навчання

29 березня 2024 року

Як відомо, з 2027 року передбачається перехід на новий стандарт профільної освіти нової української школи. А з 1 вересня 2025 року, фактично за рік, розпочнеться пілотування цього процесу окремими закладами загальної середньої освіти. В умовах дефіциту нормативного забезпечення, відсутності типових програм підготовки педагогічних працівників саме до профільного навчання перед освітянами постає багато питань: Якою саме буде профільна школа? Яким має бути керівник профільного закладу? Якими професійними та соціальними компетентностями має володіти учитель профільного навчання?

Пошуки відповідей на зазначені питання зібрали 28 березня в Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів голів громад, керівників управлінь освітою, центрів розвитку вчителів, провідних ліцеїв Київщини за круглим столом «Старша профільна школа: особливості трасформаційних змін».

Очільниця закладу Віра Рогова, яка ініціювала зазначене зібрання, запропонувала для обговорення три питання:

  • Можливості і виклики організації профільної освіти в регіоні;
  • Моделі профільної середньої освіти в академічних ліцеях;
  • Керівник і вчитель профільної школи: виклики та вимоги.

Тематика настільки захопила учасників дискусії, що навіть повітряна тривога не перервала захід, лише змусивши тимчасово перейти в укриття.

Своїм баченням подолання названих викликів ділилися представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Інституту модернізації змісту освіти, Департаменту освіти і науки та Інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Київської області, міжнародних і вітчизняних громадських організацій, голови громад, керівники управлінь освітою, центрів професійного розвитку вчителів і директори профільних ліцеїв.

Доцент кафедри педагогіки Олег Єресько ознайомив присутніх із особливостями підготовки студентів за освітньою програмою Професійна освіта, яку здійснює кафедра педагогіки. Адже згідно державного стандарту цієї спеціальності, можливими місцями працевлаштування випускників є заклади профільної середньої, професійної (професійнотехнічної), позашкільної, фахової передвищої освіти; підприємства, установи та організації галузі / сфери (за спеціалізацією).

Проєктна група освітньої програми разом з іншими працівниками кафедри визначила для підготовки майбутніх педагогів цікаві та перспективні напрями: лайф-коучінг, основи розвитку soft skills, SMM-менеджмент і стартапи в освіті, кейс-метод у педагогіці тощо, які у поєднанні з дисциплінами за вибором аграрного спрямування дозволяють працевлаштовуватися не лише до закладів освіти, а й на підприємствах та організаціях з виробництва, зберігання та переробки продукції сільського господарства та харчових технологій, ставати коучерами та тренерами з надання освітніх послуг, вчать започатковувати власну справу у сфері освіти чи агропромислового виробництва. Як свідчить успішне працевлаштування випускників освітньої програми й у закладах освіти, й на провідних аграрних виробництвах, обрані напрями підготовки забезпечують нашим випускникам успішність на сучасному ринку праці.

Окрім можливостей підготовки за першим (бакалаврським) рівнем освіти кафедра надає можливість отримати й підготовку за двома магістерськими програмами, які можуть зацікавити вже працюючих педагогічних працівників, - Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та Педагогіка вищої школи. Обговорено й включення до змісту останньої програми нових дисциплін, а саме: «Основи екологічного світогляду», «Компартивістика в освіти і науці», трансформації однієї з дисциплін у «Лідерство та коучінг».

Отримана інформація зацікавила багатьох керівників місцевих громад, управлінь освітою та ліцеїв. Очікуємо колег з Київщини та інших регіонів нашої країни разом із учнями 11-х класів їх закладів 4 квітня на Дні відкритих дверей, який проводить наш Університет. На заході буде зокрема можливо глибше познайомитися з роботою кафедри педагогіки з підготовки фахівців майбутньої профільної школи.

Бажаючі взяти участь у заході можуть заздалегідь зареєструватися за QR-кодом:

 

Олександр Кучай, професор кафедри педагогіки
Олег Єресько, доцент кафедри педагогіки

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook