Шевченківські читання: « Кобзарю! Знов до тебе я приходжу…»
Шевченківські читання: « Кобзарю! Знов до тебе я приходжу…»
8 березня 2024, 11:14
Він був як полум´я. Його рядки –
Дзвінкі і небезпечні, наче криця,
Переживуть і жито, і пшеницю,
І хліб, і сіль, і війни, і віки.
Він був як полум´я. Свої слова –
Легкі, як небо, сині, наче квіти,
Що ними тільки правду говорити,
Він в наші душі спраглі наливав.
Леонід Кисельов
Доброю традицією в нашому університеті є вшанування пам´яті Тараса Григоровича Шевченка у річницю його народження і проведення Шевченківських читань. Проте останні роки ці заходи були затьмарені пандемією, повномасштабним вторгненням росії і початком Великої війни.
А сьогодні ця традиція в університеті була відроджена повністю – і на Алеї слави, вздовж якої простелилася стежка з українських рушників, зібралося понад тисячу пошановувачів Шевченкового слова, тут була відчутна і духовна присутність тих наших колег, які боронять Україну на фронтах, на «нулі».






Вже те, що на творчу програму завітав улюбленець українців – народний артист України Володимир Талашко, який продекламував уривки з поеми «Кавказ» Тараса Шевченка, надало творчій композиції значущості.
А вступне слово ректора університету Станіслава Ніколаєнка підкреслило, наскільки слова Тараса актуальні і сьогодні.
Дійство продовжилося музично-поетичною композицією «Шлях до Тараса», де майстерно поєдналися пісня і поезія, аматорство, і професіоналізм. Шевченкову поезію з імпровізованої сцени читали студенти гуманітарно-педагогічного факультету Олександр Алексєєв, Анастасія Кудря, факультету ветеринарної медицини Уляна Левіна і Софія Барбер, факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Марта Мусій, ННІ лісового і садово-паркового господарства Марія Мирончук, а соціальні мережі відразу були переповнені відеоінформацією про те, що відбувається.











Свою майстерність у виконанні творів на вірші Шевченка демонстрували творчі колективи і виконавці кафедри культурології – народний жіночий вокальний ансамбль «Октава», тріо «ТоНіка» у супроводі віолончелістки викладача кафедри культурології Олени Невмержицької, студія академчного естрадного, академічного і джазового співу під керівництвом Владислави Чайки, хорова група народного ансамблю пісні і танцю «Колос» під керівництвом Юрія Карнауха і Тараса Кушніра, творчий дует керівника студії «7 сходинок» народного артиста України Романа Рудого і керівниці ансамблю «Октава» Ірини Литвиненко - та ансамбль гітаристів, створений заслуженим діячем мистецтв України провідним фахівцем відділу виховної роботи та студентських справ Володимиром Гонським.













Кожен факультет і ННІ підготував власну програму, до якої долучалися і студенти, і викладачі, тому Шевченкове слово лунало не лише зі сцени, а й з окремих локацій.


А об´єднало всіх присутніх розлоге «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні «Колоса».








Дійство на цьому не завершилося. Поезія Шевченка лунала для тих, хто її любить, хто шанує, хто вважає актуальною сьогодні, коли над Україною висять чорні московські хмари...




