Відкриваємо нові горизонти з американськими колегами

16 січня 2024 року
мтф

Попри обстріли і нічні атаки дронів ми продовжуємо працювати і розширювати свої горизонти. Зокрема відбулася зустріч викладачів кафедри транспортних технологій та засобів у АПК з професором ORAL ROBERTS UNIVERSITY Robert P. Leland. Професор Robert P. Leland консультує команди щодо участі у проекті NASA RASC-AL в рамках Угоди Артеміди. Угода спрямована в першу чергу на забезпечення сталого і мирного освоєння Місяця та інших космічних об'єктів.

 

Змагання RASC-AL (https://rascal.nianet.org/wp-content/uploads/2024-RASC-AL-Themes-Flyer.pdf) покликані забезпечити пошук нових ідей, концепцій в області космічних досліджень шляхом залучення університетів у всьому світі. RASC-AL відкритий для студентів бакалаврату та магістратури, які вивчають дисципліни, дотичні до дослідження космосу. Конкурс RASC-AL 2024 спрямований на розробку нових принципів, методів для дослідження позаземного простору, забезпечення здатності людини працювати на Місяці, Марсі та за їх межами. Оголошені теми конкурсу широкомасштабні і різнопланові: від розробки архітектури місячної поверхні, що робить можливим довготривале проживання на місячній базі, до створення нових систем, які дозволять використовувати місцеві ресурси для наступних довготривалих подорожей і досліджень космосу.

Особливу увагу наш колега зосередив на питаннях створення супутника на основі штучного інтелекту, здатного працювати автономно із можливістю самовдосконалюватися з метою подальшої діяльності на орбіті й освоєння поверхні небесних тіл, комет й астероїдів.
Жвава дискусія велася щодо питань супроводження наукових пошуків студентів, спрямування їх досліджень. Професор рекомендував виділити куратора для проведення цієї роботи. Допомога викладачів необхідна, оскільки участь у міжнародних проектах включає спільне проведення досліджень, написання статей та участь у конференціях.


Співпраця наших студентів в міжнародних проектах має величезне значення оскільки створює унікальну можливість обміну знаннями та ідеями між студентами з різних країн, сприяє виникненню новаторських підходів до вирішення проблем, стає стимулом для подальшої наукової діяльності. Крім того допомагає створювати цінні мережі контактів, які можуть бути корисними не лише в навчанні, але і в майбутній кар'єрі.
Як видно конкурс RASC-AL включає різноманітні напрямки і спеціалізації, тому студенти мають можливість співпрацювати з колегами із різних галузей, що сприяє розвитку міждисциплінарних навичок та підходів до вирішення задач.


Участь в таких проектах сприяє академічному зростанню та розвитку студентів, дозволяє їм глибше розуміти глобальні виклики, брати участь в глобальних ініціативах та спільно вирішувати актуальні світові проблеми. Це робить їх свідомими та обізнаними громадянами та активними учасниками міжнародних відносин.


Співпраця студентів України в міжнародних проектах сприяє розвитку глобального співтовариства та формує нове покоління лідерів. Це важливо для України. Попри те, що наша країна не має зараз можливості запускати власні місії з вивчення космосу, вона долучається до співпраці з іншими країнами для освоєння космосу, і наші науковці зможуть реалізувати власні проєкти у партнерстві з провідними космічними агенціями світу.


Це важливо і для нас, викладачів кафедри транспортних технологій та засобів у АПК, і для наших студентів спеціальності Транспортні технології (на автомобільному транспорті) і, логічно, що ми далі плануємо реалізовувати наш потенціал в рамках міжнародних програм.

Вікторія Опалко
 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook