Навчання студентів у виробничих умовах

13 жовтня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

Пшениця - найважливіша продовольча культура. Не випадково озима пшениця є основним продуктом харчування у 43 країнах світу з населенням понад 1 млрд. осіб.

У хімічний склад зерна входять усі необхідні для харчування елементи: білки, вуглеводи, жири, вітаміни, ферменти і мінеральні речовини.

Хліб з пшеничного борошна відзначається високими смаковими властивостями, добре засвоюється. Він висококалорійний - в 100 г пшеничного хліба міститься 245-255 ккал. Зерно використовується для виробництва круп, макаронів, вермішелі, кондитерських виробів тощо. У промисловості зерно пшениці використовують для одержання крохмалю, спирту. Пшеничні висівки - висококонцентрований корм для всіх видів тварин.

Солому у подрібненому і запареному вигляді можна згодовувати тваринам. У 100 кг соломи міститься 20-22 кормові одиниці.

13 жовтня на полях навчально науково-виробничого підрозділу інституту відбулось заняття на тему «Механізація посіву озимої пшениці» для студентів спеціальності «Агроінженерія».

Застосування мінеральних добрив сприяє збільшенню врожайності пшениці, покращенню її якості та спричиняється до підвищення стійкості рослин у несприятливих кліматичних умовах.

Студентам було продемонстровано як на задискованому полі, перед посівом пшениці, вносились мінеральні добрива розкидачем мінеральних добрив KUHN в агрегаті з трактором John Deere 6110 В.

Універсальні та високопродуктивні розкидачі мінеральних добрив KUHN прості в експлуатації та гарантують бездоганну точність внесення.

Після поверхневого внесення добрив в дію вступив посівний комплекс TERRASEM від PÖTTINGER що поєднує в собі повноцінну дискову борону, ефективний коток-шасі та ідеальну сівалку, за один прохід виконується передпосівний обробіток, ущільнення та посів, в агрегаті з трактором John Deere 8345 R.

Даний посівний комплекс переконує точним закладанням посівного матеріалу за допомогою паралелограмної навіски та дводисковим сошником DUAL DISC з індивідуальним прикочуючим колесом, що забезпечує дотримання глибини посіву. Це гарантує унікальне копіювання поверхні поля та рівномірну глибину закладання насіння.

Студенти ознайомились з особливостями конструкції та експлуатації вище перерахованої сучасної техніки.

Студенти потренувались у водінні сучасних тракторів. На фото студент гр. БМ-211 Гриценко Ростислав керує трактором John Deere 6110В з навісним розкидачем мінеральних добрив KUHN.

Завада Ярослав опановує управління трактором John Deere 8345 R з посівним комплексом TERRASEM від PÖTTINGER.

Студенти отримали цінний практичний досвід за результатами ознайомлення з механізованим процесом внесення мінеральних добрив та посівом озимої пшениці який їм стане у нагоді в процесі формування висококваліфікованого спеціаліста.

Анатолій Мороз, доцент кафедри
агроінженерії та транспортних технологій
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook