Спортивному орієнтуванню в Україні 60 років

5 листопада 2023, 23:46
м. Ужгород

У 1963 році в Каневі було проведено перший чемпіонат України, а за два місяці в Ужгороді проведено перший чемпіонат СРСР зі спортивного орієнтування. Тому в цьому році Федерація спортивного орієнтування України відзначає 60 років розвитку спортивного орієнтування в Україні присвячуючи цій даті обласні, всеукраїнські змагання, вшановуючи видатних спортсменів, суддів, організаторів змагань що внесли значний вклад в розвиток цього виду спорту.

    27-29 жовтня 2023 року в місті Ужгород проведено відкритий чемпіонат і кубок України зі спортивного орієнтування присвячений 60-річчю спортивного орієнтування в Україні. Під час змагань подякою Федерації спортивного орієнтування за вагомий особистий внесок в розвиток спортивного орієнтування відзначено В’ячеслава Пархоменка – старшого викладача кафедри фізичного виховання, який в перший раз виграв чемпіонат України ще в далекому 1973 році, єдиний в Україні спортсмен призер чемпіонатів світу зі спортивного орієнтування на лижах.

    А на цих змаганнях В’ячеслав виборов 3 місце на короткій дистанції серед ветеранів в групі спортсменів 60 років і старших, змагання в цей день проходили під суцільним дощем, що не завадило отримати задоволення від долання лісових трас більше 530 спортсменам з різних областей України та гостей з 6 країн.

 

 

    21-22 жовтня відбувся чемпіонат Києва зі спортивного орієнтування присвячений 60-річчю спортивного орієнтування в Україні в якому брали участь спортсмени нашого вишу. У перший день змагань 2 місце на середній дистанції у віковій групі Ж21А зайняла Жанна Бєлаш – студентка 3 курсу факультету інформаційних технологій.

 

    У другий день змагань в групі Ж21А 4 місце зайняла Софія Ахмет – студентка 2 курсу факультету ветеринарної медицини, а перемогу на цій дистанції святкувала Жанна Бєлаш. У змаганнях серед ветеранів 55 років і старше 5 і 6 місця посів В’ячеслав Пархоменко.

 

    Під час нагородження організатори відзначили ветеранів орієнтування, які і сьогодні не оминають лісових трас, допомагають в організації тренувань, суддівстві змагань зі спортивного орієнтування. Серед відзначених і В’ячеслав Пархоменко – майстер спорту України, заслужений тренер України, тренер вищої категорії, спортивний суддя національної категорії зі спортивного орієнтування.

 

   

Микола Костенко

завідувач кафедри фізичного виховання

гуманітарно-педагогічного факультету


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook