Участь гуртківців 1-го курсу у круглому столі присвяченому доцільності реформування державної екологічної інспекції

10 жовтня 2023, 1:20
«Обґрунтування Концепції реформування державної екологічної інспекції як нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища» – саме під таким гаслом 10 жовтня 2023 р. на базі Національного університету біоресурсів і природокористування Українивідбулося засідання круглого столу, ініціатором і модератором проведення якого була Президент Професійної асоціації екологів України (PAEU) Людмила ЦИГАНОК.
У круглому столі взяли участь представники законодавчої та виконавчої гілок влади, бізнес-структур, менеджери підприємств, фахівці науково-дослідних установ, керівництво НУБіП України в особі проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадима ТКАЧУКА, декана факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Юлії КОЛОМІЄЦЬ та заступника декана Валерії БОНДАРЬ, доценти кафедри екології агросфери та екологічного контролю Олена НАУМОВСЬКА, Світлана ПАЛАМАРЧУК, Марина ЛАДИКА, Євгеній БЕРЕЖНЯК, Віта СТРОКАЛЬ, Ганна СЕРБЕНЮК та студенти 1 курсу, члени наукового гуртка «Екологія довкілля».
  
Колективне обговорення на круглому столі стосувалося питання змісту, обґрунтування і доповнення Концепції реформування Державної екологічної інспекції (ДЕІ) та можливої доцільності заміни її на Державну природоохоронну інспекцію, створення якої ініціює Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Голова наглядової ради НУБіП України Микола ТОМЕНКО у своєму виступі зосередив увагу присутніх на важливості виконання співробітниками екологічної інспекції своїх чітких професійних функцій, як основного державного органу нагляду і контролю. З його вуст також прозвучала теза про доцільність підпорядкування інспекції безпосередньо Кабінету Міністрів України, а не профільному міністерству. 
Народний депутат України Олена КРИВОРУЧКІНА висловила свою позицію стосовно процесу реформування, відмітивши, що подібні ініціативи у період дії воєнного стану не доречні і такий своєрідний ребрединг не призведе до суттєвих змін у виконанні екологічними інспекторами своїх професійних обов’язків. Натомість вона наполягала на необхідності продовження здійснення перевірок підприємств, установ і організацій у період воєнного стану, оскільки у даний час виникають серйозні правопорушення, через які відбувається забруднення довкілля, однак винні особи не несуть ніякої відповідальності. 
Особливо цінні знання могли почерпнути для себе і студенти 1-го курсу, які є активними членами наукового гуртка, адже вони вже поступово починають формувати ту необхідну базу компетенцій, які у майбутньому дозволять їх стати високопрофесійними фахівцями.   
 Перший заступник Голови ДЕІ Дмитро ЗАРУБА проінформував учасників круглого столу на значних фінансових затратах, необхідних для проведення подібної реформи, у той час, як на балансі інспекції таких коштів бракує. На його думку, фактичної суті у діяльності контролюючого органу це не змінить, адже необхідно поступово імплементувати подібні елементи з досвіду Європейського Союзу і переходити від доктрини «здійснення покарання» до попереджувальних (превентивних) заходів, які запобігатимуть забрудненню, а не постфактум фіксуватимуть їх.
На завершення, Президент ПАЕУ Людмила ЦИГАНОК підсумувала за результатами засідання круглого столу думку експертів у недоцільності впровадження подібної реформи, подякувала усім присутнім за плідну зустріч, виступи і надані пропозиції, а також наголосила на поширенні даної інформації серед осередку небайдужих свідомих громадян.
  
Євгеній БЕРЕЖНЯК, керівник наукового гуртка

«Екологія довкілля» 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook